"Dycky Most a pivo!" Minipivovar na Ústecku navazuje na atmosféru starých fabrik

"Dycky Most a pivo!" Minipivovar na Ústecku navazuje na atmosféru starých fabrik
Minipivovar má velké prosklené průhledy a nabízí tak pohled do technologického zázemí.
Během chladných večerů interiér vytápí kamna.
Na kraji města Most v Ústeckém kraji stojí nový minipivovar obložený lícovými cihlami. Atmosférou navazuje na industriální charakter starých fabrik, pro které bylo typické režné zdivo.
"Interiér pivovaru je navržen velmi jednoduše. Stěny jsou ve velké míře ponechány v surovém, vyzděném stavu, přetřené pouze bílou výmalbou," tvrdí autoři stavby.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 5. 2021 6:00
Na kraji města Most v Ústeckém kraji stojí nový minipivovar obložený lícovými cihlami. Atmosférou navazuje na industriální charakter starých fabrik, pro které bylo typické režné zdivo. Jednoduchá stavba v ulici Pod Koňským vrchem je přizpůsobená modernímu stylu, má velké prosklené plochy a nabízí pohled do technologického zázemí. Součástí pivovaru zvaného Mikro je i restaurace a venkovní posezení.

Autorem stavby je studio ADR, které v minulosti realizovalo pivovary H1, H2 v Hostivaři, Spojovnu na Jižním Městě nebo pivovar Trautenberk v Malé Úpě. "Pivovar Mikro je postaven na obdélníkovém půdorysu v ulici Pod Koňským vrchem. Složitost města i relativně komplikovaný pozemek nás vedly k tvarově jednoduchému řešení," vysvětlují architekti. Podívejte se.

 

Právě se děje

Další zprávy