Na pivo autem? Pražský drive-in prodává do vozu čepované, hotovky i pečivo bez chemie

Na pivo autem? Pražský drive-in prodává do vozu čepované, hotovky i pečivo bez chemie
U pivovaru H2, který se nachází v pražských Horních Měcholupech, v průměru zastaví 200 lidí denně. Bez toho, aby vystoupili z auta, si řidiči u okénka vyzvednou hotový oběd, čerstvé pečivo nebo čepované nepasterizované pivo v PET lahvích.
Pro ředitele pivovaru Milana Wimmera i jeho padesát zaměstnanců to smutný pohled je: "Zaměstnancům chybí kontakt, jsou zvyklí celý den běhat mezi stoly a povídat si s hosty. Co se týká provozu, děláme, co umíme. Na této pobočce máme výhodu služby drive-in, která, zdá se, zákazníkům vyhovuje. Průměrně se tady zastaví až 200 lidí denně, což nám pomáhá přežít. V druhé provozovně je ta situace podstatně horší, tam by to bez státní pomoci bylo fatální."
Při skladování v chladu pivo v PET lahvi vydrží zhruba měsíc. Pivovar ho v této podobě distribuuje do dalších sítí, jako je hypermarket Albert nebo on-line samoobsluha Rohlík. Jeden litr prodávají distributoři zhruba za 90 korun.
Kromě klasického lageru vaří sládci i pivo typu ale z amerického chmele, který dováží od sousedů z Německa.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 2. 2021 6:00
U pivovaru H2, který se nachází v pražských Horních Měcholupech, v průměru zastaví 200 lidí denně. Bez toho, aby vystoupili z auta, si řidiči u okénka vyzvednou hotový oběd, čerstvé pečivo nebo čepované nepasterizované pivo. Nápad na pivní drive-in vznikl dávno před pandemií, a i když ředitel pivovaru dnes už přesně neví, komu za něj připsat kredit, zpětně si myslí, že to byl vizionář století.

Hostivar H2 je pobočka pražského pivovaru, kterou vede Milan Wimmer. V roce 2017 ji z iniciativy lidí ze sídliště a okolí navrhlo studio ADR. Kromě nepasterizovaného piva má i slané a sladké pečivo z vlastní pekárny.

V době pandemie si zákazníci objednávku vyzvedávají skrz okénko z pohodlí svého auta. "Lidem tento způsob prodeje vyhovuje a nám to pomáhá přežít," říká ředitel v následující galerii. 

 

Právě se děje

Další zprávy