Na kraji Brna postavili chatu za dva miliony korun. Má přes 100 metrů čtverečních

Na kraji Brna postavili chatu za dva miliony korun. Má přes 100 metrů čtverečních
"Pro dům byl především omezující původní projekt chaty. Tím byl dán sklon střech a jedno nadzemní podlaží. Abychom využili sklon terénu, přidali jsme podzemní podlaží a tím docílili maximálního využití povoleného objemu stavby," říkají architekti ze studia RCNKSK.
Dům má celkem tři patra, dvě nad zemí a jedno v suterénu.
Stavba je standardní rámová konstrukce s podezdívkou ze ztraceného bednění a valašskými krokvemi. Samotná fasáda je z modřínových prken, které architekti opálili technologií shou-sugi-ban.
Světlo dovnitř prostoru pouští velkoformátové okno s výhledem na centrum Brna. "Rafinovanost a hravost vnitřního prostoru se propisuje i do fasády objektu, která potlačuje reálné měřítko stavby a jednotlivá patra a místnosti jsou z ní nečitelné stejně jako z prvotního dojmu interiéru," tvrdí architekt.
Foto: RCNKSK
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 12. 2020 18:00
Nečekaně levně se rodině z Moravy podařilo postavit dům v Jundrově na západě Brna. Dřevostavba z modřínových prken stojí v zahrádkářské kolonii na místě původní víkendové chatky. Na pozemek o velikosti 37 metrů čtverečních se architektům ze studia RCNKSK podařilo vměstnat dvoupatrovou chalupu pro čtyřčlennou rodinu. Náklady na její stavbu přitom vyšly jen na dva miliony korun.

Chata v zahrádkářské kolonii v Jundrově stojí ve svahu, na velmi komplikovaném místě. "Pro dům byl především omezující původní projekt chaty. Tím byl dán sklon střech a jedno nadzemní podlaží. Abychom využili sklon terénu, přidali jsme podzemní podlaží a tím docílili maximálního využití povoleného objemu stavby," říkají architekti ze studia RCNKSK. Podívejte se na výsledek.

 

Právě se děje

Další zprávy