Na kraji Brna postavili chatu za dva miliony korun. Má přes 100 metrů čtverečních

Na kraji Brna postavili chatu za dva miliony korun. Má přes 100 metrů čtverečních
"Pro dům byl především omezující původní projekt chaty. Tím byl dán sklon střech a jedno nadzemní podlaží. Abychom využili sklon terénu, přidali jsme podzemní podlaží a tím docílili maximálního využití povoleného objemu stavby," říkají architekti ze studia RCNKSK.
Dům má celkem tři patra, dvě nad zemí a jedno v suterénu.
Stavba je standardní rámová konstrukce s podezdívkou ze ztraceného bednění a valašskými krokvemi. Samotná fasáda je z modřínových prken, které architekti opálili technologií shou-sugi-ban.
Světlo dovnitř prostoru pouští velkoformátové okno s výhledem na centrum Brna. "Rafinovanost a hravost vnitřního prostoru se propisuje i do fasády objektu, která potlačuje reálné měřítko stavby a jednotlivá patra a místnosti jsou z ní nečitelné stejně jako z prvotního dojmu interiéru," tvrdí architekt.
Foto: RCNKSK
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 12. 2020 18:00
Nečekaně levně se rodině z Moravy podařilo postavit dům v Jundrově na západě Brna. Dřevostavba z modřínových prken stojí v zahrádkářské kolonii na místě původní víkendové chatky. Na pozemek o velikosti 37 metrů čtverečních se architektům ze studia RCNKSK podařilo vměstnat dvoupatrovou chalupu pro čtyřčlennou rodinu. Náklady na její stavbu přitom vyšly jen na dva miliony korun.

Chata v zahrádkářské kolonii v Jundrově stojí ve svahu, na velmi komplikovaném místě. "Pro dům byl především omezující původní projekt chaty. Tím byl dán sklon střech a jedno nadzemní podlaží. Abychom využili sklon terénu, přidali jsme podzemní podlaží a tím docílili maximálního využití povoleného objemu stavby," říkají architekti ze studia RCNKSK. Podívejte se na výsledek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy