Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun

Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun
Uvnitř vypadá bublina jako standardní hotelový pokoj. Na zemi je koberec a kromě lenošek je součástí jeho vybavení i malá knihovna...
"Nejprve jsme zvažovali, že postavíme malý dům ze dřeva, ale když jsme se dívali na konkurenci, zjistili jsme, že je v Česku celkem velká. Pak jsme na internetu objevili bubble hotel, který stojí na Maledivách, a začali jsme přemýšlet, jak ho dostat i do Česka," říká zakladatel Skyhome a cestovatel Vít Musílek.
Podle majitele má ale plastový dům celou řadu využití. "Už nás napadlo, že bychom ho v létě přetvořili na letní kino. Představte si, že se díváte na film a za plátnem máte jen hvězdy," uzavírá cestovatel.
Bubble hotel vypadá jako stan z plastu. Má malou předsíň, pokoj s postelí a měkká křesla, z kterých je v noci výhled na hvězdy.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 13. 12. 2020 10:16
Netradiční ubytování nabízí nedaleko Prahy cestovatel Vít Musílek. S přítelkyní a kamarádem postavil v době koronavirové krize takzvaný bubble hotel, který je první svého druhu v Česku. Plastová bublina s výhledem do okolí je turistickým hitem většinou v místech, kde je teplo, moře či jedinečný výhled. Mladý pár ale věří, že si spaní pod hvězdami oblíbí i Češi.

Skyhome je jednopokojový hotel, který boří hranice mezi interiérem a exteriérem. Je celý z průhledného plastu a je z něj tedy vidět na všechny světové strany, avšak i do soukromí jeho obyvatel. Aby se bublina nestala terčem voyeurů, schovali ji majitelé na soukromý pozemek, asi 30 kilometrů od Prahy. Podívejte se, jak si ji užili první hosté.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Graubner se stal pražským arcibiskupem, při mši převzal úřad od Duky

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Papež Graubnera jmenoval v květnu. Mši předcházel liturgický průvod z Arcibiskupského paláce, rozezněl se též největší zvon v České republice Zikmund.

Duka pražskou arcidiézi vedl 12 let. Graubner stejně jako Duka bývá považován za jednoho z předních představitelů konzervativního křídla římských katolíků v ČR. Dukův nástupce se hledal od roku 2018, kdy bývalý arcibiskup musel podat po završení 75 let svou rezignaci. Graubner tak bude muset učinit příští rok.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády

V plynových zásobnících je už veškerý plyn, který koupila Správa státních hmotných rezerv (SSHR) na pokyn vlády. SSHR pořídila 2,4 terawatthodin zemního plynu. Celková cena je 8,5 miliardy korun a je v ní započítáno DPH, poplatek za dopravu a skladování na 11 měsíců. Uvedl to předseda SSHR Pavel Švagr. Plyn dosud v nouzových zásobách nebyl. Celkově jsou zásobníky v České republice naplněny asi ze dvou třetin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy