Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun

Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun
Uvnitř vypadá bublina jako standardní hotelový pokoj. Na zemi je koberec a kromě lenošek je součástí jeho vybavení i malá knihovna...
"Nejprve jsme zvažovali, že postavíme malý dům ze dřeva, ale když jsme se dívali na konkurenci, zjistili jsme, že je v Česku celkem velká. Pak jsme na internetu objevili bubble hotel, který stojí na Maledivách, a začali jsme přemýšlet, jak ho dostat i do Česka," říká zakladatel Skyhome a cestovatel Vít Musílek.
Podle majitele má ale plastový dům celou řadu využití. "Už nás napadlo, že bychom ho v létě přetvořili na letní kino. Představte si, že se díváte na film a za plátnem máte jen hvězdy," uzavírá cestovatel.
Bubble hotel vypadá jako stan z plastu. Má malou předsíň, pokoj s postelí a měkká křesla, z kterých je v noci výhled na hvězdy.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 13. 12. 2020 10:16
Netradiční ubytování nabízí nedaleko Prahy cestovatel Vít Musílek. S přítelkyní a kamarádem postavil v době koronavirové krize takzvaný bubble hotel, který je první svého druhu v Česku. Plastová bublina s výhledem do okolí je turistickým hitem většinou v místech, kde je teplo, moře či jedinečný výhled. Mladý pár ale věří, že si spaní pod hvězdami oblíbí i Češi.

Skyhome je jednopokojový hotel, který boří hranice mezi interiérem a exteriérem. Je celý z průhledného plastu a je z něj tedy vidět na všechny světové strany, avšak i do soukromí jeho obyvatel. Aby se bublina nestala terčem voyeurů, schovali ji majitelé na soukromý pozemek, asi 30 kilometrů od Prahy. Podívejte se, jak si ji užili první hosté.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 50 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy