Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun

Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun
Uvnitř vypadá bublina jako standardní hotelový pokoj. Na zemi je koberec a kromě lenošek je součástí jeho vybavení i malá knihovna...
"Nejprve jsme zvažovali, že postavíme malý dům ze dřeva, ale když jsme se dívali na konkurenci, zjistili jsme, že je v Česku celkem velká. Pak jsme na internetu objevili bubble hotel, který stojí na Maledivách, a začali jsme přemýšlet, jak ho dostat i do Česka," říká zakladatel Skyhome a cestovatel Vít Musílek.
Podle majitele má ale plastový dům celou řadu využití. "Už nás napadlo, že bychom ho v létě přetvořili na letní kino. Představte si, že se díváte na film a za plátnem máte jen hvězdy," uzavírá cestovatel.
Bubble hotel vypadá jako stan z plastu. Má malou předsíň, pokoj s postelí a měkká křesla, z kterých je v noci výhled na hvězdy.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 13. 12. 2020 10:16
Netradiční ubytování nabízí nedaleko Prahy cestovatel Vít Musílek. S přítelkyní a kamarádem postavil v době koronavirové krize takzvaný bubble hotel, který je první svého druhu v Česku. Plastová bublina s výhledem do okolí je turistickým hitem většinou v místech, kde je teplo, moře či jedinečný výhled. Mladý pár ale věří, že si spaní pod hvězdami oblíbí i Češi.

Skyhome je jednopokojový hotel, který boří hranice mezi interiérem a exteriérem. Je celý z průhledného plastu a je z něj tedy vidět na všechny světové strany, avšak i do soukromí jeho obyvatel. Aby se bublina nestala terčem voyeurů, schovali ji majitelé na soukromý pozemek, asi 30 kilometrů od Prahy. Podívejte se, jak si ji užili první hosté.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy