Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun

Chtěli hotel s hvězdami, tak u Prahy postavili stan z plastu. Noc tu stojí 2500 korun
Uvnitř vypadá bublina jako standardní hotelový pokoj. Na zemi je koberec a kromě lenošek je součástí jeho vybavení i malá knihovna...
"Nejprve jsme zvažovali, že postavíme malý dům ze dřeva, ale když jsme se dívali na konkurenci, zjistili jsme, že je v Česku celkem velká. Pak jsme na internetu objevili bubble hotel, který stojí na Maledivách, a začali jsme přemýšlet, jak ho dostat i do Česka," říká zakladatel Skyhome a cestovatel Vít Musílek.
Podle majitele má ale plastový dům celou řadu využití. "Už nás napadlo, že bychom ho v létě přetvořili na letní kino. Představte si, že se díváte na film a za plátnem máte jen hvězdy," uzavírá cestovatel.
Bubble hotel vypadá jako stan z plastu. Má malou předsíň, pokoj s postelí a měkká křesla, z kterých je v noci výhled na hvězdy.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 13. 12. 2020 10:16
Netradiční ubytování nabízí nedaleko Prahy cestovatel Vít Musílek. S přítelkyní a kamarádem postavil v době koronavirové krize takzvaný bubble hotel, který je první svého druhu v Česku. Plastová bublina s výhledem do okolí je turistickým hitem většinou v místech, kde je teplo, moře či jedinečný výhled. Mladý pár ale věří, že si spaní pod hvězdami oblíbí i Češi.

Skyhome je jednopokojový hotel, který boří hranice mezi interiérem a exteriérem. Je celý z průhledného plastu a je z něj tedy vidět na všechny světové strany, avšak i do soukromí jeho obyvatel. Aby se bublina nestala terčem voyeurů, schovali ji majitelé na soukromý pozemek, asi 30 kilometrů od Prahy. Podívejte se, jak si ji užili první hosté.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy