Český pár žije v dodávce a cestuje po Evropě. Ponorku máme jednou měsíčně, říká

Český pár žije v dodávce a cestuje po Evropě. Ponorku máme jednou měsíčně, říká
Forest a Bára dlouho snili o svobodném cestování, protože ale mají jedenáctiletého psa, museli najít způsob, který pro něj bude co nejpohodlnější. Koupili si dodávku za 60 tisíc korun a postupně ji přestavěli na obytný vůz.
Práce jim trvala zhruba půl roku a za výbavu zaplatili 77 tisíc korun. "Nechtěli jsme koupit hotový karavan. Chtěli jsme získat zkušenosti, zaznamenat je a sdílet je s lidmi," říká cestovatel.
V polovině prosince minulého roku mladý pár vyrazil na cestu. "Museli jsme se vejít do 3,5 tuny, to pro nás znamenalo zmenšit náš majetek na minimum. Vzali jsme si pár hromádek oblečení, kempinkové vybavení, nějaké jídlo, nádobí, náhradní díly, nářadí a rybářské pruty," říká sedmadvacetiletá Bára.
Hlavní výhoda bydlení na kolech byla ve Španělsku. Dalo se přespat i na krásných, opuštěných místech, tvrdí Forest.
Foto: Život v dodávce
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 9. 2019 8:05
Jedna žena, jeden muž a jedenáctiletý pes na celkem šesti metrech čtverečních. Pozdní dvacátníci Forest a Bára žijí už tři čtvrtě roku v bílé dodávce, kterou si před svou cestou po Evropě přestavěli na obytný vůz. Forest pracuje on-line, jeho přítelkyně shání práci po cestě. „Rozhodně to není dovolená, je to dobrodružný život, kdy musíte řešit každodenní problémy a do toho stále pracovat,“ říká sedmadvacetiletá Bára, kterou na výpravě doprovází věrný pes Samuel. Co všechno už spolu zažili, se dozvíte v naší galerii.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy