Český pár žije v dodávce a cestuje po Evropě. Ponorku máme jednou měsíčně, říká

Český pár žije v dodávce a cestuje po Evropě. Ponorku máme jednou měsíčně, říká
Forest a Bára dlouho snili o svobodném cestování, protože ale mají jedenáctiletého psa, museli najít způsob, který pro něj bude co nejpohodlnější. Koupili si dodávku za 60 tisíc korun a postupně ji přestavěli na obytný vůz.
Práce jim trvala zhruba půl roku a za výbavu zaplatili 77 tisíc korun. "Nechtěli jsme koupit hotový karavan. Chtěli jsme získat zkušenosti, zaznamenat je a sdílet je s lidmi," říká cestovatel.
V polovině prosince minulého roku mladý pár vyrazil na cestu. "Museli jsme se vejít do 3,5 tuny, to pro nás znamenalo zmenšit náš majetek na minimum. Vzali jsme si pár hromádek oblečení, kempinkové vybavení, nějaké jídlo, nádobí, náhradní díly, nářadí a rybářské pruty," říká sedmadvacetiletá Bára.
Hlavní výhoda bydlení na kolech byla ve Španělsku. Dalo se přespat i na krásných, opuštěných místech, tvrdí Forest.
Foto: Život v dodávce
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
6. 9. 2019 8:05
Jedna žena, jeden muž a jedenáctiletý pes na celkem šesti metrech čtverečních. Pozdní dvacátníci Forest a Bára žijí už tři čtvrtě roku v bílé dodávce, kterou si před svou cestou po Evropě přestavěli na obytný vůz. Forest pracuje on-line, jeho přítelkyně shání práci po cestě. „Rozhodně to není dovolená, je to dobrodružný život, kdy musíte řešit každodenní problémy a do toho stále pracovat,“ říká sedmadvacetiletá Bára, kterou na výpravě doprovází věrný pes Samuel. Co všechno už spolu zažili, se dozvíte v naší galerii.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy