Nechtěli už platit drahý nájem, koupili si proto karavan. Teď v něm žijí za pár korun

Podívejte se, jak to v přívěsu vypadá, možná vám právě tento malý domov bude zajímavou inspirací pro život.
LeeAnn a Jordan žijí v karavanu na pobřeží státu Oregon. LeeAnn pracuje v oblasti zubní hygieny, Jordan v pivovaru. Než si spolu pořídili pojízdný dům, bydleli v pronajatém, který je stál v přepočtu 44 tisíc korun měsíčně.
Vykouzlit v karavanu útulný domov jim trvalo tři měsíce, pracovala na něm hlavně o víkendech. "Největší práci nám dalo vymalovat interiér na bílo. Stěny karavanu jsou vyrobeny tak, že na nich nezůstává voda, aby se nevytvořila plíseň. Málem jsem to vzdala, probrečela jsem několik dní, ale nakonec to stálo za to," říká LeeAnn, která předělala přívěs z roku 2002.
Další psí kamarádi jsou v karavanu jen tehdy, potřebuje-li je někdo z příbuzných na pár hodin pohlídat.
"Tohle je moje nejoblíbenější místo. Miluji se válet na pohovce pod okny a dívat se na ty malé květinky a psy, kteří se k sobě tulí," říká Mathusová.
Foto: Lee Ann Mathus
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
2. 7. 2019 6:01
Je to trochu zoo a trochu botanická zahrada. Domov LeeAnn Mathusové z amerického státu Oregon je příkladem toho, že žít útulně se dá i na malém prostoru, v přírodě a bez hypotéky. V pojízdném karavanu o 17 metrech čtverečních bydlí se svou drahou polovičkou, třemi psy, králíkem a fůrou květin. "Miluji válet se na pohovce pod okny a dívat se na ty malé květinky a psy, kteří se k sobě tulí," říká Mathusová pro Aktuálně.cz. Podívejte se, jak to u ní vypadá, možná vám právě její malý domov bude zajímavou inspirací pro život.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Jsem v Londýně, oznámil lídr hongkongských protestů Nathan Law

Jeden z hlavních představitelů hongkongského prodemokratického hnutí Nathan Law v pondělí oznámil, že je v Londýně. Law byl jedním ze tří lídrů prodemokratického hnutí Demosisto. V reakci na zavedení nového bezpečnostního zákona v Hongkongu ale všichni tři na své funkce rezignovali a hnutí rozpustili. Law poté řekl, že Hongkong dokonce opustil, kde se nachází, ale nebylo nejdříve jasné, uvedla britská zpravodajská stanice BBC.

"S batohem a malým zavazadlem v ruce jsem nastoupil na svůj noční let. Jaká budoucnost mě čeká, nebylo jasné. Jedno jsem ale věděl jistě - mojí cílovou destinací byl Londýn," napsal Nathan Law na Twitteru týden a půl poté, co oznámil, že opouští Hongkong.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila šéfy krajských soudů v Praze a Plzni

Vláda v pondělí schválila návrh jmenovat novými předsedy Městského soudu v Praze a Krajského soudu v Plzni Jaroslavu Pokornou a Alexandra Krysla. Prezident Miloš Zeman by je měl do funkcí jmenovat 29. července, řekla novinářům ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Kabinet podpořil i návrh na jmenování 33 nových soudců, kteří většinou nahradí své kolegy odcházející do penze.

Současným předsedům pražského městského a plzeňského krajského soudu - tedy Liboru Vávrovi a Miloslavu Sedláčkovi - vyprší mandát na konci letošního září. Podle návrhu ministryně by je měli nahradit osmapadesátiletá předsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 10 Pokorná a čtyřiačtyřicetiletý místopředseda Krajského soudu v Plzni Krysl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy