Prvorepublikový byt s noblesou. Má obří průhled, jídelnu a obývák dělí jen nábytek

Prvorepublikový byt s noblesou. Má obří průhled, jídelnu a obývák dělí jen nábytek
Dnes je krásně slunný, má velké otevřené místnosti a světlý nábytek, který kontrastuje s parketami a působivým obloukem s dřevěným lemem.
Pro byt v pražských Dejvicích byla charakteristická uzavřená dispozice a dlouhá temná chodba.
Zatímco dětský pokoj je skrytý za obývacím pokojem, ložnice rodičů je na druhé straně bytu, za jídelnou.
Soukromá část bytu je skrytá za dveřmi na obou koncích celkem 16metrového průhledu.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 5. 2021 6:00
Pro byt v pražských Dejvicích byla charakteristická uzavřená dispozice a dlouhá temná chodba. Poměrně velké místnosti ale měly potenciál, aby se z prostoru s mnoha příčkami stal prvorepublikový byt s dejvickou noblesou. Architekti navrhli šestnáctimetrový průhled, který pustil do bytu dostatek světla a propojil pokoje v jeden dlouhý celek. Jídelnu nebo obývák teď dělí jen nábytek.

Rekonstrukce, která nese název Byt s dejvickou noblesou, je dílem studia No Architects. "Zobytnit důstojně dosluhující dispozici složenou jen z řady místností podél jediné fasády spojené obří tmavou předsíní nemívá prosté řešení. Upřednostnili jsme verzi umožňující zužitkovat monumentální šestnáctimetrový průhled celým bytem. Jeho těžiště tvoří posezení pod knihovnami a kuchyně s jídelnou," říká trio architektů Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková a Barbora Jelínek.     

Podívejte se, jak vypadá prvorepublikový byt v moderním hávu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy