Prvorepublikový byt s noblesou. Má obří průhled, jídelnu a obývák dělí jen nábytek

Prvorepublikový byt s noblesou. Má obří průhled, jídelnu a obývák dělí jen nábytek
Dnes je krásně slunný, má velké otevřené místnosti a světlý nábytek, který kontrastuje s parketami a působivým obloukem s dřevěným lemem.
Pro byt v pražských Dejvicích byla charakteristická uzavřená dispozice a dlouhá temná chodba.
Zatímco dětský pokoj je skrytý za obývacím pokojem, ložnice rodičů je na druhé straně bytu, za jídelnou.
Soukromá část bytu je skrytá za dveřmi na obou koncích celkem 16metrového průhledu.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 5. 2021 6:00
Pro byt v pražských Dejvicích byla charakteristická uzavřená dispozice a dlouhá temná chodba. Poměrně velké místnosti ale měly potenciál, aby se z prostoru s mnoha příčkami stal prvorepublikový byt s dejvickou noblesou. Architekti navrhli šestnáctimetrový průhled, který pustil do bytu dostatek světla a propojil pokoje v jeden dlouhý celek. Jídelnu nebo obývák teď dělí jen nábytek.

Rekonstrukce, která nese název Byt s dejvickou noblesou, je dílem studia No Architects. "Zobytnit důstojně dosluhující dispozici složenou jen z řady místností podél jediné fasády spojené obří tmavou předsíní nemívá prosté řešení. Upřednostnili jsme verzi umožňující zužitkovat monumentální šestnáctimetrový průhled celým bytem. Jeho těžiště tvoří posezení pod knihovnami a kuchyně s jídelnou," říká trio architektů Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková a Barbora Jelínek.     

Podívejte se, jak vypadá prvorepublikový byt v moderním hávu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Stát zřejmě získá větší přehled o pracovní době strojvedoucích, senátoři novelu schválili

Stát zřejmě získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou ve středu beze změny schválil Senát. Musí ji ještě podepsat prezident. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Pokud by ho Senát zamítl nebo vrátil, návrh by skončil svoji legislativní pouť, protože minulé volební období Sněmovny již skončilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy