Byt v paneláku proměnili v nadčasový interiér. Beton doplňují přírodní materiály

Byt v paneláku proměnili v nadčasový interiér. Beton doplňují přírodní materiály
Původní uspořádání bytu ze 70. let čtyřčlenné rodině dispozičně nevyhovoval, a tak se rozhodla, že interiér kompletně předělá. Hlavními požadavky majitelů bylo využít přírodní materiály, byt opticky zvětšit a provzdušnit.
Jádrem bytu je společenský prostor, který přímo navazuje na jídelnu a kuchyň. "Otevřeli jsme obývací pokoj s jídelnou a kuchyní jako jednu část bytu. Chodbu s ložnicemi, koupelnou a toaletou jsme naopak oddělili dveřmi s bočními světlíky. Z dispozice 4+1 jsme tak udělali 4+kk," upřesňuje architektka.
Hladký beton pak jako "šperk" zdobí obroušená a voskovaná mosaz, z které jsou světla v předsíni, jídelně...
Pokoje chlapců se liší barevnou kombinací, každý z nich má ale vestavěné úložné prostory a poličky, na kterých se vyjímají jejich oblíbené artefakty.
Foto: Filip Šlapal
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
25. 3. 2021 9:16
Původní uspořádání bytu ze 70. let čtyřčlenné rodině dispozičně nevyhovoval, a tak se rozhodla, že interiér kompletně předělá. K rekonstrukci si manželé přizvali architektku Ivu Hájkovou, která prostor o původní velikosti 4+1 přiblížila jejich vysněné představě. Stěny v panelovém domě odhalila často až na beton a v jejich kontrastu doplnila vybavení nábytkem i podlahou z přírodních materiálů.

Byt s novou dispozicí 4+kk se nachází ve čtyřpatrovém panelovém domě v Praze - Suchdole. Protože manželský pár má dva syny, Iva Hájková se rozhodla prostor neotvírat více, než je potřeba: "Otevřeli jsme obývací pokoj s jídelnou a kuchyní jako jednu část bytu. Chodbu s ložnicemi, koupelnou a toaletou jsme naopak oddělili dveřmi s bočními světlíky. Z dispozice 4+1 jsme tak udělali 4+kk," upřesňuje architektka. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy