Byt v paneláku proměnili v nadčasový interiér. Beton doplňují přírodní materiály

Byt v paneláku proměnili v nadčasový interiér. Beton doplňují přírodní materiály
Původní uspořádání bytu ze 70. let čtyřčlenné rodině dispozičně nevyhovoval, a tak se rozhodla, že interiér kompletně předělá. Hlavními požadavky majitelů bylo využít přírodní materiály, byt opticky zvětšit a provzdušnit.
Jádrem bytu je společenský prostor, který přímo navazuje na jídelnu a kuchyň. "Otevřeli jsme obývací pokoj s jídelnou a kuchyní jako jednu část bytu. Chodbu s ložnicemi, koupelnou a toaletou jsme naopak oddělili dveřmi s bočními světlíky. Z dispozice 4+1 jsme tak udělali 4+kk," upřesňuje architektka.
Hladký beton pak jako "šperk" zdobí obroušená a voskovaná mosaz, z které jsou světla v předsíni, jídelně...
Pokoje chlapců se liší barevnou kombinací, každý z nich má ale vestavěné úložné prostory a poličky, na kterých se vyjímají jejich oblíbené artefakty.
Foto: Filip Šlapal
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
25. 3. 2021 9:16
Původní uspořádání bytu ze 70. let čtyřčlenné rodině dispozičně nevyhovoval, a tak se rozhodla, že interiér kompletně předělá. K rekonstrukci si manželé přizvali architektku Ivu Hájkovou, která prostor o původní velikosti 4+1 přiblížila jejich vysněné představě. Stěny v panelovém domě odhalila často až na beton a v jejich kontrastu doplnila vybavení nábytkem i podlahou z přírodních materiálů.

Byt s novou dispozicí 4+kk se nachází ve čtyřpatrovém panelovém domě v Praze - Suchdole. Protože manželský pár má dva syny, Iva Hájková se rozhodla prostor neotvírat více, než je potřeba: "Otevřeli jsme obývací pokoj s jídelnou a kuchyní jako jednu část bytu. Chodbu s ložnicemi, koupelnou a toaletou jsme naopak oddělili dveřmi s bočními světlíky. Z dispozice 4+1 jsme tak udělali 4+kk," upřesňuje architektka. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy