Luxus v Bubenči. Byt v diplomatické čtvrti má terasu snů a dekorace od Vitry

Luxus v Bubenči. Byt v diplomatické čtvrti má terasu snů a dekorace od Vitry
Jak o komplexu řekl Egeraat, okolo Kotěrovy vily Bianca našlapuje potichu a je v dialogu s historickou budovou. "Podobně jsme i my přistoupili k rekonstrukci půdního bytu jedné z budov. Ne ve vztahu k modernistické vile, ale ve vztahu k mladému páru, který zde bude bydlet," říká architekt Martin Gaberle.
Na obývací pokoj s terasou přímo navazuje jídelna a kuchyň, které architekti spojily v jeden harmonický celek.
Vedle jídelny je koutek na čtení, degustaci vína nebo poslouchání hudby. Křeslo je od Vitry.
Bílé stěny a dveře s minimalistickým designem doplňují dřevěné vestavby a podlaha.
Foto: Alex Shoots Building
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
31. 3. 2021 14:00
Mladý pár si koupil byt v pražské čtvrti Bubeneč. Okolo bytového komplexu z konce 90. let jsou vily z první republiky, v kterých dnes bydlí převážně diplomati nebo ruští miliardáři. Půdní byt v areálu modernistické vily Bianca, kterou navrhl architekt Jan Kotěra, má velkou terasu s výhledem na anglickou zahradu, interiér ve světlých barvách i křeslo a dekorace od Vitry.

Rekonstrukci luxusního bytu v Bubenči navrhlo studio Komon architekti. "Naším cílem bylo vytvořit klidný a kultivovaný prostor sjednocený promyšlenými detaily a redukovanou paletou přírodních materiálů. Skutečným domovem, podle obrazu majitele, se stane užíváním a postupným zabydlením," tvrdí architekt Martin Gaberle. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy