Luxus v Bubenči. Byt v diplomatické čtvrti má terasu snů a dekorace od Vitry

Luxus v Bubenči. Byt v diplomatické čtvrti má terasu snů a dekorace od Vitry
Jak o komplexu řekl Egeraat, okolo Kotěrovy vily Bianca našlapuje potichu a je v dialogu s historickou budovou. "Podobně jsme i my přistoupili k rekonstrukci půdního bytu jedné z budov. Ne ve vztahu k modernistické vile, ale ve vztahu k mladému páru, který zde bude bydlet," říká architekt Martin Gaberle.
Na obývací pokoj s terasou přímo navazuje jídelna a kuchyň, které architekti spojily v jeden harmonický celek.
Vedle jídelny je koutek na čtení, degustaci vína nebo poslouchání hudby. Křeslo je od Vitry.
Bílé stěny a dveře s minimalistickým designem doplňují dřevěné vestavby a podlaha.
Foto: Alex Shoots Building
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
31. 3. 2021 14:00
Mladý pár si koupil byt v pražské čtvrti Bubeneč. Okolo bytového komplexu z konce 90. let jsou vily z první republiky, v kterých dnes bydlí převážně diplomati nebo ruští miliardáři. Půdní byt v areálu modernistické vily Bianca, kterou navrhl architekt Jan Kotěra, má velkou terasu s výhledem na anglickou zahradu, interiér ve světlých barvách i křeslo a dekorace od Vitry.

Rekonstrukci luxusního bytu v Bubenči navrhlo studio Komon architekti. "Naším cílem bylo vytvořit klidný a kultivovaný prostor sjednocený promyšlenými detaily a redukovanou paletou přírodních materiálů. Skutečným domovem, podle obrazu majitele, se stane užíváním a postupným zabydlením," tvrdí architekt Martin Gaberle. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy