Jako ve Faradayově kleci. Sestry od Kolína nabízí bydlení v upravených kontejnerech

Jako ve Faradayově kleci. Sestry od Kolína nabízí bydlení v upravených kontejnerech
"Zpočátku máme velmi silnou ocelovou schránku, kterou opláštíme, zaizolujeme a pohledovými stěnami upravíme pro bydlení. Konstrukce v některých částech narušíme, abychom je mohli vzájemně propojit a prosvětlit okny. Řezat musíme velmi citlivě, aby kontejnery neztratily nosnost a nezkroutily se," říká za Blokki  Zdena Zlatová.
Dekorace a vybavení připomínají japonský styl wabi sabi, který sází na jednoduchost a krásu stárnutí.
Výhoda námořnického stylu bydlení je ta, že moduly se k sobě dají připojit i za několik let. Člověk tak může začít s nejmenší variantou a postupně přidávat pokoje v závislosti na tom, jak jeho rodina roste či se mění jeho nároky.
Jádro má fasádu z modřínu, ve stavbě je několik vyřezaných děr na velkoformátová okna a dveře na terasu.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 28. 2. 2021 21:23
Na firmu Blokki z Vysočiny přišly sestry Titzovy v době, kdy pro svůj pozemek na Kolínsku hledaly nenáročnou stavbu. Líbila se jim představa, že by na zahradě měly lodní kontejnery, které i zapadají do krajiny jako dřevostavba. "Oproti klasické novostavbě jsme dům mohly mít už za čtyři měsíce a přitom se do smrti nezadlužit," říkají sestry, které alternativní bydlení nabízí i k pronájmu.

Blokki v Zátiší na Kolínsku je novostavba z lodních kontejnerů. Vypadá jako dřevěný dům, jeho konstrukce je ale z oceli. Alice a Linda Titzovy si ho nechaly postavit na nevyužité zahradě a nabízí v něm ubytování nejen pro blízké členy rodiny. Alternativní bydlení má 52 metrů čtverečních a interiér ve stylu wabi sabi. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy