Jako ve Faradayově kleci. Sestry od Kolína nabízí bydlení v upravených kontejnerech

Jako ve Faradayově kleci. Sestry od Kolína nabízí bydlení v upravených kontejnerech
"Zpočátku máme velmi silnou ocelovou schránku, kterou opláštíme, zaizolujeme a pohledovými stěnami upravíme pro bydlení. Konstrukce v některých částech narušíme, abychom je mohli vzájemně propojit a prosvětlit okny. Řezat musíme velmi citlivě, aby kontejnery neztratily nosnost a nezkroutily se," říká za Blokki  Zdena Zlatová.
Dekorace a vybavení připomínají japonský styl wabi sabi, který sází na jednoduchost a krásu stárnutí.
Výhoda námořnického stylu bydlení je ta, že moduly se k sobě dají připojit i za několik let. Člověk tak může začít s nejmenší variantou a postupně přidávat pokoje v závislosti na tom, jak jeho rodina roste či se mění jeho nároky.
Jádro má fasádu z modřínu, ve stavbě je několik vyřezaných děr na velkoformátová okna a dveře na terasu.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno před 10 hodinami
Na firmu Blokki z Vysočiny přišly sestry Titzovy v době, kdy pro svůj pozemek na Kolínsku hledaly nenáročnou stavbu. Líbila se jim představa, že by na zahradě měly lodní kontejnery, které i zapadají do krajiny jako dřevostavba. "Oproti klasické novostavbě jsme dům mohly mít už za čtyři měsíce a přitom se do smrti nezadlužit," říkají sestry, které alternativní bydlení nabízí i k pronájmu.

Blokki v Zátiší na Kolínsku je novostavba z lodních kontejnerů. Vypadá jako dřevěný dům, jeho konstrukce je ale z oceli. Alice a Linda Titzovy si ho nechaly postavit na nevyužité zahradě a nabízí v něm ubytování nejen pro blízké členy rodiny. Alternativní bydlení má 52 metrů čtverečních a interiér ve stylu wabi sabi. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy