Jako ve Faradayově kleci. Sestry od Kolína nabízí bydlení v upravených kontejnerech

Jako ve Faradayově kleci. Sestry od Kolína nabízí bydlení v upravených kontejnerech
"Zpočátku máme velmi silnou ocelovou schránku, kterou opláštíme, zaizolujeme a pohledovými stěnami upravíme pro bydlení. Konstrukce v některých částech narušíme, abychom je mohli vzájemně propojit a prosvětlit okny. Řezat musíme velmi citlivě, aby kontejnery neztratily nosnost a nezkroutily se," říká za Blokki  Zdena Zlatová.
Dekorace a vybavení připomínají japonský styl wabi sabi, který sází na jednoduchost a krásu stárnutí.
Výhoda námořnického stylu bydlení je ta, že moduly se k sobě dají připojit i za několik let. Člověk tak může začít s nejmenší variantou a postupně přidávat pokoje v závislosti na tom, jak jeho rodina roste či se mění jeho nároky.
Jádro má fasádu z modřínu, ve stavbě je několik vyřezaných děr na velkoformátová okna a dveře na terasu.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 28. 2. 2021 21:23
Na firmu Blokki z Vysočiny přišly sestry Titzovy v době, kdy pro svůj pozemek na Kolínsku hledaly nenáročnou stavbu. Líbila se jim představa, že by na zahradě měly lodní kontejnery, které i zapadají do krajiny jako dřevostavba. "Oproti klasické novostavbě jsme dům mohly mít už za čtyři měsíce a přitom se do smrti nezadlužit," říkají sestry, které alternativní bydlení nabízí i k pronájmu.

Blokki v Zátiší na Kolínsku je novostavba z lodních kontejnerů. Vypadá jako dřevěný dům, jeho konstrukce je ale z oceli. Alice a Linda Titzovy si ho nechaly postavit na nevyužité zahradě a nabízí v něm ubytování nejen pro blízké členy rodiny. Alternativní bydlení má 52 metrů čtverečních a interiér ve stylu wabi sabi. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy