Původní ceremoniální název Bangkoku se sice kvůli délce zkracuje na pouhé Krung Thep neboli Město andělů, jeho plná délka však hovoří i o vznešeném městě, s velkolepými paláci, v němž sídlí bohové Krišna nebo Indra. Tradiční architekturu dnes doplňuje ta moderní a mísení stylů demonstrují například malé meditační domečky na střechách velkých obchodních center. Symbolem města jsou dnes ale především přeplněné ulice, s chaotickou dopravou, smog a proslulé uličky lásky, díky nimž se mnohé úžasné historické památky často přehlíží.
Nejvýznamnější je bezesporu monumentální Královský palác, obehnaný hradbami o délce téměř dvou kilometrů. Rozsáhlý komplex zahrnuje trůnní sál Dusit, přičemž se jedná o vůbec první cihlovou stavbu v thajském stylu, okouzlující dřevěný pavilon Aphonphimok, velkolepý, vojáky střežený trůnní sál Chakri, s urnami zemřelých panovníků nebo seskupení tří propojených budov Phra Maha Monthien.
Zcela samostatnou součástí areálu je pak posvátný Chrám smaragdového Buddhy. Ve svých útrobách skýtá vůbec nejsvětější zpodobnění Buddhy v zemi, konkrétně jde o malou sošku ze zeleného jadelitu, která dle tradice chrání království před nebezpečím. Velikost sochy může řadu turistů zklamat a jistým zadostiučiněním jim budou sochy králů dynastie Chakri v životní velikosti, které se nachází ve vedlejší budově Královského pantheonu.
Za vidění stojí i knihovna Phra Mondop s jedním z nejdůležitějších písemných pramenů buddhismu Tripitaka.
Z komplexu Královského paláce to pak není daleko do chrámu Wat Pho, s další významným zvěčněním Buddhy. Znázornění umírajícího světce, v poloze dosažení nirvány, má 15 metrů na výšku a 46 na délku a celý povrch pokrývá plátkové zlato.
Kompletně zlatého, pět a půl tunového Buddhu, pak schraňuje chrám Wat Traimit, velmi oblíbený je též Wat Arun neboli Chrám ranních červánků, jehož nejvyšší terasy nabízí úchvatný výhled.
Většina významných budov se soustředí kolem řeky Chao Phraya. Ta si stále drží význačnou pozici mezi místními způsoby dopravy a vzhledem k věčně zahlceným silnicím velmi rádi využijete jejích služeb. Kanálů rozvětvených po celém městě sice v rámci zástavby ubývá, řeka však stále tvoří základní turistickou osu a přezdívka Benátky východu je městu pořád vlastní.
Levným nakupováním je země proslulá, ceny potravin i služeb jsou znatelně nižší a smlouváním se snadno dostanete na ještě nižší částky. Vynechat některý z místních trhů by asi byla chyba, proslulý je například plovoucí Damnoen Saduak. Ubytování je k dispozici ve všech cenových kategoriích, tím nejlevnějším je pověstná Khao San Road, kam většina baťůžkářů zamíří rovnou po příjezdu.
Letenky přímo z Prahy začínají kolem dvaceti tisíc korun, podstatně levnější kompletní zájezdy však lze najít v nabídce německých cestovních kanceláří. S nimi se na dovolenou v Bangkoku podíváte už za šestnáct tisíc korun.