Arianna Huffington končí s novinařinou. Slavná šéfredaktorka bude bojovat proti pracovnímu vyhoření

Magazín Magazín
11. 8. 2016 14:52
Spoluzakladatelka a šéfredaktorka zpravodajského webu Huffington Post oznámila, že po 11 letech končí s žurnalistikou. Arianna Huffington se chce naplno věnovat své nové firmě, která radí, jak zlepšit podmínky na pracovišti a zabránit vyhoření zaměstnanců.
Arianna Huffington
Arianna Huffington | Foto: ČTK

Liberální online deník Huffington Post po 11 letech opouští jeho spoluzakladatelka a šéfredaktorka Arianna Huffington.

Šestašedesátiletá novinářka se rozhodla, že skončí s žurnalistikou a bude se naplno věnovat nové firmě Thrive Global, která se zaměřuje na zlepšení kvality pracovního prostředí a bojuje proti vyhoření zaměstnanců. Píše o tom web BBC.

„Všem, kteří pracují v HuffPost: Jste to vy, kteří dělají z HuffPost to, co je. Jsem vděčná, že jsem tu poznala tolik kolegů i kamarádů,“ řekla Huffington.

Huffington Post vznikl 9. května 2005 a jako první americký online deník získal prestižní Pulitzerovu cenu. O šest let později ho za 315 milionů dolarů koupila korporace AOL, která udělala z Huffington prezidentku mediální skupiny a šéfredaktorku webu.

Online deník se zaměřuje na investigativní novinařinu, politiku, showbyznys i lifestyle a kromě zpravodajství nabízí například blogy politiků a komentátorů.

Arianna Huffington se v 90. letech prosadila jako výrazná konzervativní komentátorka a byla provdaná za republikánského kongresmana Michaela Huffingtona. V roce 2003 neúspěšně kandidovala na guvernérku Kalifornie. Časopis Forbes ji před dvěma roky zařadil na 52. místo žebříčku nejvlivnějších žen světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy