Komik Kazma napálil ruská média. Falešné video s močícím Američanem v ruské kabině oblétlo svět

pv
20. 7. 2016 12:55
Populární moderátor a komik Kamil Bartošek známý jako Kazma se přihlásil k amatérskému videu amerického fanouška v ruské kabině během hokejového mistrovství světa, o kterém v květnu psala ruská a britská média. V nejnovějším dílu své One Man Show prozradil, že se jednalo o podvod, který natočil v pražském studiu.
Falešné video o americkém fanouškovi močícím v ruské kabině
Falešné video o americkém fanouškovi močícím v ruské kabině | Foto: One Man Show

Moderátor Kazma se v novém dílu pořadu One Man Show přihlásil k videu, které zachycuje opilého Američana na hokejovém mistrovství v Moskvě, jenž údajně močí do brusle kapitána sborné Pavla Dacjuka

Krátké video natočené na mobilní telefon podle Bartoška nezachycuje opilého Američana v kabině Ruska, ale komparzistu Tomáše. Ten společně s Kazmou připravil video v pražském studiu, kde si populární komik vyrobil vlastní hokejovou kabinu.

Za vzor mu byla ta skutečná z ruského šampionátu, do které pronikl v obleku maskota Lajky. A přestože ho okamžitě zastavila místní ochranka, povedlo se mu natočit její část, podle které si nechal pro účely natáčení zhotovit svou vlastní.

O jeho falešném videu následně informovala kromě většiny ruských médií i ta západní. Napsaly o něm britské deníky Mirror a Daily Mail, objevilo se i na stránkách českých sportovních novin. Své vyjádření k němu poskytli i šéf bezpečnosti šampionátu nebo prezident ruské hokejové federace.

Každý se snažil zjistit, kdo je záhadný tlouštík a jak se mu podařilo do kabiny sborné dostat. Prokremelská televize Life dokonce vypsala odměnu milion rublů za jakékoliv informace, které pomohou k identifikování zodpovědných osob.

Toho Kazma se svým týmem využil a sám se nahlásil, což mu zařídilo nejenom prostor v televizi, ale také příjemnou finanční injekci, která mu podle jeho slov zaplatila výrobu studia. "Podělali jsme všechna média v Rusku a nakonec jsme je nechali samotnou ostudu zaplatit. Tomu se říká homerun," popisuje Kazma na konci videa. 

Kamil Bartošek neboli Kazma proslul právě díky videím, kdy se snaží dostat na místa, která jsou jiným zapovězena. Na loňské předávání ceny Českých lvů se mu podařilo propašovat falešného herce Jima Carreyho, sám se pak dostal na hokejové mistrovství světa v Moskvě, kde údajně v převleku maskota Lajky pronikl až na hokejovou plochu.

Zůstává teď otázkou, zda se diváci nejnovějšího dílu One Man Show také nestali součástí hry. Komik se se svými prohlášeními a videi vždy pohybuje na hraně skutečnosti a mystifikace. To dokázal například v rozhovoru s Martinem Veselovským, kterému s úsměvem na rtech tvrdil, že se z hokejového šampionátu v Rusku vrátil v nákladní lodi.

To, co jste ve videu viděli, to je pravda. Ten neuvěřitelný příběh je náš záměr, říká Kazma, tedy Kamil Bartošek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy