Top Gear na rozcestí. Moderovat má jen LeBlanc, média spekulují o televizním kuchaři

pej
12. 7. 2016 7:55
Bývalý moderátor Top Gearu Chris Evans našel svého ideálního nástupce. Podle něj by se jím měl stát jeho dosavadní kolega Matt LeBlanc. "Matt byl pro moderování Top Gearu stvořen. On je přesně tím mužem, který ho dokáže vést dopředu. Je skutečným profesionálem," uvedl v rozhlasovém rozhovoru. Média a fanoušci ale spekulují i o dalších jménech. Jedním z nich je například známý televizní kuchař James Martin. Vedení BBC ale změny v týmu Top Gearu pro nadcházející sérii dosud odmítá.
Matt LeBlanc
Matt LeBlanc | Foto: Top Gear

Hlavní tváří nového Top Gearu by se podle odcházejícího moderátora Chrise Evanse měl stát jeho kolega Matt LeBlanc. Hvězda seriálu Přátelé je podle něho tím nejvhodnějším nástupcem, který pořadu zajistí skvělou budoucnost. 

"Matt byl pro moderování Top Gearu stvořen. On je přesně tím mužem, který ho dokáže vést dopředu. Je skutečným profesionálem," pěl Evans na svého kolegu chválu během rozhlasového rozhovoru. 

Evans vyzdvihl nejenom LeBlancův kladný vztah k motorům, ale i jeho profesionalitu. "Za celou dobu, co jsem měl možnost s ním pracovat, se ani jednou nepodíval na hodinky. Nikdy nepřišel pozdě na natáčení. Všechny svoje repliky dokonale ovládal, a co je nejdůležitější při tak intenzivní práci, vždycky si pro všechny dokázal udělat čas," dodal. 

Evans nezapomněl pochválit produkční tým za neustálou snahu vrátit populární Top Gear opět na televizní obrazovky. "Neexistuje nic, co by tihle kluci neudělali pro to, aby dosáhli maximální kvality," uvedl.

Evans, který z pozice moderátora odešel kvůli nízké sledovanosti pouhý den po odvysílání posledního dílu nové série, dále uvedl, že tato práce byla pro něho splněným snem.

Ostrovní média a fanoušci Top Gearu momentálně spekulují o dalších Evansových nástupcích. Horkým kandidátem je například televizní kuchař James Martin.

Ve hře jsou i další jména. Na sociálních sítích se diskutuje o motocyklovém závodníkovi Guy Martinovi a bývalém pilotovi F1 Jensonu Buttonovi.

Vedení BBC zatím trvá na tom, že nového moderátora nehledá. Druhá série, která se začne točit v září, by podle vyjádření vedení měla zůstat ve stejném složení.

Top Gear - trailer | Video: BBC / Top Gear
 

Právě se děje

před 20 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy