Americké Floridě vládne přímořská pohoda

Adam Pešek
15. 7. 2011 16:00
Relaxace na pláži je stěžejním floridským lákadlem, možností je ale více
pobřeží města Fort Lauerdale, Florida
pobřeží města Fort Lauerdale, Florida | Foto: Isifa/Thinkstock

Nejjižnější stát Spojených států amerických, Florida, je svými plážemi a více než příjemný počasím proslulý a přezdívka The Sunshine State, neboli slunečný stát, k němu bezesporu sedí. Relax u pobřeží sice není jediným floridským lákadlem, ovšem většina dalších stále bude v duchu víceméně pasivní dovolené. Jedním z mála protipólů zábavních parků v Orlandu či jiných, turisticky přívětivých atrakcí, pak můžou být výlety za přírodou národního parku Everglades či rozlehlého státního lesa Ocala.

Velké popularitě se těší město Miami, které je svou plážovou kulturou naprosto charakteristické. Pruh pobřeží Miami Beach lemují desítky stánků, barů, restaurací a hotelů, denní lenošení pak kompenzuje bohatý noční život v mnoha stylových tanečních klubech. Nejen milovníky architektury okouzlí čtvrť Art Deco District se zhruba osmi sty budov ve stejnojmenném stylu. Luxusními butiky se okázale chlubí ulice Lincoln Road Mall a přístav Port of Miami plní velkolepé výletní lodě. Pokud vašim očím více vyhovuje živý svět, můžete zkusit vystoupení cvičených delfínu v mořském akváriu, tropickou zahradu Jungle Island nebo rozlehlou miamskou ZOO.

bažiny národního parku Everglades, Florida
bažiny národního parku Everglades, Florida | Foto: Isifa/Thinkstock

Za zvířaty v nepřirozeném prostředí ale raději zamiřte do Orlanda. Mořské parky napočítáte hned tři, přičemž nejvíce zajímavě se tváří plavání s delfíny v Discovery Cove, aligátory si zase zblízka prohlédnete v parku Gatorland. Do turistické atrakce se zformovala třeba i biblická tématika a na zábavu i poučení tak láká park Holy Land stylizovaný do podoby Jeruzaléma.

Miami žije i v noci
Miami žije i v noci | Foto: Isifa/Thinkstock

Tematickým parkům poměrně suverénně vévodí slavný Walt Disney World, jehož megalomanský areál se dokonce dělí na několik částí. Kromě fantastické zábavy s horskými dráhami a dalšími atrakcemi nabízí vyžití i odrostlejším, pro které jsou přichystány různé bary, kluby a restaurace. Vše samozřejmě v duchu disneyovského světa.

Nejsou-li vám uměle vytvořená centra cestovního ruchu po chuti, můžete zamířit do třetí největší americké rezervace Everglades. Místní močály, bažiny a okolní tropická džungle jsou domovem velkého množství aligátorů, rozličného ptactva i nádherných rostlin a bohatou faunu i flóru si můžete prohlédnout třeba z paluby speciálního vznášedla. K dispozici ovšem máte i řadu turistických stezek, které projdete po svých, nicméně na některé z nich se bez průvodce nepodíváte.

orlandské mořské parky nabízí podívanou na vycvičené delfíny
orlandské mořské parky nabízí podívanou na vycvičené delfíny | Foto: Isifa/Thinkstock

Přímořskou pohodu si pak užijete i v amerických Benátkách Fort Lauderdale, maličkém městě plném palem Fort Myers nebo větším a oblíbenějším Clearwater. Uvolňující atmosféra St. Petersburgu ovlivnila surrealistického malíře Salvadora Dalího a místní muzeum nabízí pohled na více než padesát jeho více či méně známých obrazů.

Statisíce návštěvníků míří na mys Canaveral za americkou základnou vesmírných letů, množství památek zdobí Tampu, automobilové závody proslavily Daytonu Beach, v metropoli Jacksonville zase stojí desítky velkolepých mrakodrapů. A výčet zajímavých měst by mohl ještě dlouho pokračovat.

mrakodrapy v metropoli Jacksonville, Florida
mrakodrapy v metropoli Jacksonville, Florida | Foto: Isifa/Thinkstock

Pohodová a zajímavých míst plná Florida všeobecně platí za poměrně lukrativní destinaci a ani samotné letenky nejsou vzhledem ke vzdálenosti nikterak levné. Zpáteční do Fort Lauerdale, Tampy nebo Orlanda se pohybují lehce pod hranicí dvaceti tisíci korun, zájezdy i s ubytování pak začínají na třiceti tisících korunách.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy