Důchodce zbil aligátora, který mu chtěl zakousnout psa

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
23. 5. 2011 21:40
Bývalý stavební dělník z Floridy predátora tloukl tak dlouho, dokud psa nepustil
Jak to chodí na aligátoří farmě? Tohle je kůže aligátora, jeden z důvodů, proč se na Floridě aligátoři chovají.
Jak to chodí na aligátoří farmě? Tohle je kůže aligátora, jeden z důvodů, proč se na Floridě aligátoři chovají. | Foto: REUTERS/Hans Deryk

Palm Beach - Dvaasedmdesátiletému bývalému stavebnímu dělníkovi z Floridy se podařil doslova husarský kousek. Z chřtánu aligátora zachránil psa.

Gary Murphy pracoval na své lodi, když uviděl, jak jeho jedenáctiletého bílého psíka sevřel do čelistí aligátor.

Nezaváhal, skočil zvířeti na záda a začal ho bušit do hlavy, dokud psa nepustil. "Bylo to jako přistát na hromadě kamení," popsal svůj zážitek.

Po krátkém souboji senior čtyřnohého přítele z drtivého sevření predátora vyprostil. Když byl na svobodě, popadl ho a utíkal s ním z vody. Veterinář mu poté ošetřil tržné rány a kousnutí na zádech a tlamě.

To, že v boji vyhrál, připisuje tělesné konstituci zocelené celoživotní tvrdou prací. Za hrdinu se ale nepovažuje. "Prostě jsem chtěl zpátky svého psa," ocitovala ho agentura UPI.

Pochybnosti o tom, co udělal Murphy, rozhodně nemá. "Kdyby bylo vaše dítě ve vodě v tlamě aligátora, co byste udělali?" dodal s tím, že jeho manželka to ovšem vidí trochu jinak. Když se dozvěděla, co se stalo, položila mu prý jedinou, krátkou otázku: "Zbláznil ses?"

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy