Důchodce zbil aligátora, který mu chtěl zakousnout psa

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
23. 5. 2011 21:40
Bývalý stavební dělník z Floridy predátora tloukl tak dlouho, dokud psa nepustil
Jak to chodí na aligátoří farmě? Tohle je kůže aligátora, jeden z důvodů, proč se na Floridě aligátoři chovají.
Jak to chodí na aligátoří farmě? Tohle je kůže aligátora, jeden z důvodů, proč se na Floridě aligátoři chovají. | Foto: REUTERS/Hans Deryk

Palm Beach - Dvaasedmdesátiletému bývalému stavebnímu dělníkovi z Floridy se podařil doslova husarský kousek. Z chřtánu aligátora zachránil psa.

Gary Murphy pracoval na své lodi, když uviděl, jak jeho jedenáctiletého bílého psíka sevřel do čelistí aligátor.

Nezaváhal, skočil zvířeti na záda a začal ho bušit do hlavy, dokud psa nepustil. "Bylo to jako přistát na hromadě kamení," popsal svůj zážitek.

Po krátkém souboji senior čtyřnohého přítele z drtivého sevření predátora vyprostil. Když byl na svobodě, popadl ho a utíkal s ním z vody. Veterinář mu poté ošetřil tržné rány a kousnutí na zádech a tlamě.

To, že v boji vyhrál, připisuje tělesné konstituci zocelené celoživotní tvrdou prací. Za hrdinu se ale nepovažuje. "Prostě jsem chtěl zpátky svého psa," ocitovala ho agentura UPI.

Pochybnosti o tom, co udělal Murphy, rozhodně nemá. "Kdyby bylo vaše dítě ve vodě v tlamě aligátora, co byste udělali?" dodal s tím, že jeho manželka to ovšem vidí trochu jinak. Když se dozvěděla, co se stalo, položila mu prý jedinou, krátkou otázku: "Zbláznil ses?"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy