Neumíte pozdravit? Máte dražší kávu. Podnik stanovuje cenu podle chování hosta

ČTK ČTK
1. 6. 2021 9:38
Kavárna CUPS Coffee & Tea v americkém státě Virginie se rozhodla, že se pokusí přimět cenovou politikou zákazníky, aby se nechovali hrubě k personálu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Cena kávy nebo čaje tak závisí na tom, jak se bude zákazník chovat k obsluze u pokladny. Na tabuli u kasy je tak zvláštní ceník. Při objednání malé kávy zaplatí zákazník pět dolarů (104 Kč), pokud k tomu přidá slovo prosím, zaplatí tři dolary. A pokud ještě navíc pozdraví, bude ho káva stát 1,75 dolaru.

Stručně řečeno: čím je člověk zdvořilejší, tím levnější je jeho nápoj, upozornil server webu The Times of India.

Hlavní myšlenkou je, aby si lidé uvědomili, že je důležité respektovat druhé a být laskavý a milý nic nestojí. Spíše to může někomu udělat den ještě krásnější.

Ceník se nejprve objevil na Facebooku, kde získal přes 2000 lajků a 900 komentářů. Na sociální síti Reddit pak dostal více než 52 tisíc pozitivních ohlasů.

Ne vždy jsou ale reakce pozitivní. Kromě těch, kteří považují tento přístup za velmi užitečný se našli i tací, podle kterých je neslušný a nezákonný. "Nebudu říkat prosím někomu, kdo je pode mnou," uvedl jeden z uživatelů. Pohotově však na to odpověděl další uživatel, který napsal: "Soudě podle tohoto komentáře, pod tebou už opravdu nikdo není."

 

Právě se děje

před 56 minutami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku u amerického Pentagonu zemřel policista i útočník, motiv je nejasný

Na autobusové zastávce uvnitř komplexu amerického ministerstva obrany v úterý zaútočil muž na člena ochranky Pentagonu a zabil ho. Sedmadvacetiletý pachatel pak následně zemřel při přestřelce. Podrobnosti incidentu, který si vynutil dočasné uzavření celého sídla amerického ministerstva obrany, zatím nejsou jasné, federální vyšetřovatelé nicméně sestavují profil útočníka a snaží se přijít na motiv jeho činu, napsala agentura AP.

Pachatelem byl podle několika vyšetřovatelů zřejmě Austin William Lanz. Podle nejmenovaných zdrojů AP se rozběhl na člena ochranky Pentagonu George Gonzaleze a pobodal ho do krku. Další policisté na místě útočníka následně zastřelili.

K útoku došlo na zastávce v bezprostřední blízkosti budovy Pentagonu, která je přestupní stanicí mezi metrem a řadou autobusových linek, a jíž denně prochází tisíce zaměstnanců ministerstva.

Mluvčí ministerstva obrany na úterní tiskové konferenci nechtěl médiím sdělit ani základní okolnosti útoku, jen zmínil, že byl napaden policista a že došlo k přestřelce. Nevyloučil také teroristický ani jiný motiv s tím, že nechce zasahovat do probíhajícího vyšetřování. Bližší informace neposkytl ani Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Zdroj: ČTK
Další zprávy