Sousedka slyšela volání o pomoc a zavolala policii. Křik ale vydával papoušek Rambo

Magazín Magazín
8. 1. 2020 16:31
"Pomoc! Pomoc! Pusťte mě ven," zaslechla sousedka z vedlejšího domu. Protože si myslela, že v něm někdo vězní svou manželku, přivolala na místo strážníky. Ti ale neobjevili žádnou kriminální činnost, jenom jednoho neposedného a zlobivého papouška.
"Volání o pomoc jsem papouška sám naučil, když byl malý a zůstával zavřený v kleci," prozradil majitel ptáka jménem Rambo. | Video: youtube.com/ViralHog

Když jedna z obyvatelek floridského města Lake Worth Beach zaslechla z vedlejšího domu zvuky připomínající ženu, která je někde uvězněná a volá o pomoc, okamžitě utíkala pro telefon. Vytočila číslo policie, popsala jí situaci a místní šerif na místo ihned poslal čtyři strážníky, přestože byla neděle, dva dny před silvestrem.

Křik, který vyplašená sousedka líčila, policisté slyšeli i po příjezdu na uvedenou adresu. "Pomoc! Pomoc! Pusťte mě ven," sílilo volání. Před domem, odkud se ozývalo, stál muž, který se právě u garáže hrabal v motoru svého auta. Když mu strážníci vysvětlili, proč přijeli, usmál se a slíbil, že jim křiklouna ukáže.

Zašel do domu a za okamžik se vrátil s 40 let starým zeleným papouškem jménem Rambo, který k překvapení policie vydával zvuky, jež měly patřit domnělé uvězněné ženě. Rambo strážníky vřele pozdravil a oni se neubránili smíchu.

"Své manželce jsem právě opravoval brzdy na autě a papoušek si sám pro sebe zpíval a povídal na venkovním bidýlku. Volání o pomoc jsem ho sám naučil, když byl malý a zůstával zavřený v kleci. Poté, co jsem Ramba seznámil s policisty, šel jsem ho ukázat i sousedce a všichni jsme se tomu společně zasmáli," přiblížil muž americkému magazínu Newsweek, který o incidentu informoval.

Nejde přitom o první případ, kdy papoušek dostal svého majitele do potíží. V roce 2018 například sameček papouška šedého použil zařízení chytré domácnosti Alexa, aby si objednal donášku jídla. Technologie byla naštěstí chráněná rodičovským zámkem, takže se papouškova objednávka zrušila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy