Sousedka slyšela volání o pomoc a zavolala policii. Křik ale vydával papoušek Rambo

Magazín Magazín
8. 1. 2020 16:31
"Pomoc! Pomoc! Pusťte mě ven," zaslechla sousedka z vedlejšího domu. Protože si myslela, že v něm někdo vězní svou manželku, přivolala na místo strážníky. Ti ale neobjevili žádnou kriminální činnost, jenom jednoho neposedného a zlobivého papouška.
"Volání o pomoc jsem papouška sám naučil, když byl malý a zůstával zavřený v kleci," prozradil majitel ptáka jménem Rambo. | Video: youtube.com/ViralHog

Když jedna z obyvatelek floridského města Lake Worth Beach zaslechla z vedlejšího domu zvuky připomínající ženu, která je někde uvězněná a volá o pomoc, okamžitě utíkala pro telefon. Vytočila číslo policie, popsala jí situaci a místní šerif na místo ihned poslal čtyři strážníky, přestože byla neděle, dva dny před silvestrem.

Křik, který vyplašená sousedka líčila, policisté slyšeli i po příjezdu na uvedenou adresu. "Pomoc! Pomoc! Pusťte mě ven," sílilo volání. Před domem, odkud se ozývalo, stál muž, který se právě u garáže hrabal v motoru svého auta. Když mu strážníci vysvětlili, proč přijeli, usmál se a slíbil, že jim křiklouna ukáže.

Zašel do domu a za okamžik se vrátil s 40 let starým zeleným papouškem jménem Rambo, který k překvapení policie vydával zvuky, jež měly patřit domnělé uvězněné ženě. Rambo strážníky vřele pozdravil a oni se neubránili smíchu.

"Své manželce jsem právě opravoval brzdy na autě a papoušek si sám pro sebe zpíval a povídal na venkovním bidýlku. Volání o pomoc jsem ho sám naučil, když byl malý a zůstával zavřený v kleci. Poté, co jsem Ramba seznámil s policisty, šel jsem ho ukázat i sousedce a všichni jsme se tomu společně zasmáli," přiblížil muž americkému magazínu Newsweek, který o incidentu informoval.

Nejde přitom o první případ, kdy papoušek dostal svého majitele do potíží. V roce 2018 například sameček papouška šedého použil zařízení chytré domácnosti Alexa, aby si objednal donášku jídla. Technologie byla naštěstí chráněná rodičovským zámkem, takže se papouškova objednávka zrušila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 1 hodinou

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy