Sousedka slyšela volání o pomoc a zavolala policii. Křik ale vydával papoušek Rambo

"Pomoc! Pomoc! Pusťte mě ven," zaslechla sousedka z vedlejšího domu. Protože si myslela, že v něm někdo vězní svou manželku, přivolala na místo strážníky. Ti ale neobjevili žádnou kriminální činnost, jenom jednoho neposedného a zlobivého papouška.
"Volání o pomoc jsem papouška sám naučil, když byl malý a zůstával zavřený v kleci," prozradil majitel ptáka jménem Rambo. | Video: youtube.com/ViralHog

Když jedna z obyvatelek floridského města Lake Worth Beach zaslechla z vedlejšího domu zvuky připomínající ženu, která je někde uvězněná a volá o pomoc, okamžitě utíkala pro telefon. Vytočila číslo policie, popsala jí situaci a místní šerif na místo ihned poslal čtyři strážníky, přestože byla neděle, dva dny před silvestrem.

Křik, který vyplašená sousedka líčila, policisté slyšeli i po příjezdu na uvedenou adresu. "Pomoc! Pomoc! Pusťte mě ven," sílilo volání. Před domem, odkud se ozývalo, stál muž, který se právě u garáže hrabal v motoru svého auta. Když mu strážníci vysvětlili, proč přijeli, usmál se a slíbil, že jim křiklouna ukáže.

Zašel do domu a za okamžik se vrátil s 40 let starým zeleným papouškem jménem Rambo, který k překvapení policie vydával zvuky, jež měly patřit domnělé uvězněné ženě. Rambo strážníky vřele pozdravil a oni se neubránili smíchu.

"Své manželce jsem právě opravoval brzdy na autě a papoušek si sám pro sebe zpíval a povídal na venkovním bidýlku. Volání o pomoc jsem ho sám naučil, když byl malý a zůstával zavřený v kleci. Poté, co jsem Ramba seznámil s policisty, šel jsem ho ukázat i sousedce a všichni jsme se tomu společně zasmáli," přiblížil muž americkému magazínu Newsweek, který o incidentu informoval.

Nejde přitom o první případ, kdy papoušek dostal svého majitele do potíží. V roce 2018 například sameček papouška šedého použil zařízení chytré domácnosti Alexa, aby si objednal donášku jídla. Technologie byla naštěstí chráněná rodičovským zámkem, takže se papouškova objednávka zrušila.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy