35 žen násilníka Billa Cosbyho. Oběti vyprávějí své příběhy

jaz
27. 7. 2015 17:04
Americký časopis New York Magazine vydal nové číslo, na jehož obálce pózují údajné oběti sexuálního násilí známého baviče Billa Cosbyho.

New York – Časopis New York Magazine vydal nové číslo s obálkou s 35 ženami, které obvinily komika Billa Cosbyho ze znásilnění. Promluvilo také šest žen, se kterými magazín připravil rozhovor, informoval deník Washington Post.

Koncem loňského roku propukl kolem komika Billa Cosbyho skandál, když se měl během uplynulých 40 let dopustit opakovaného násilného chování. Byl obviněn ze znásilnění a jeho případ doputoval až k soudu. V médiích to kvůli Cosbymu nepotrestání stále vře a mnoho novinářů včetně umělců volá po spravedlnosti pro oběti jeho činů.

Časopis New York Magazine teď požádal ženy, které měl Cosby údajně znásilnit, a s 35 z nich nafotil obálku. Neznámé oběti sexuálního násilí pak symbolizuje prázdná židle. Obálka vyvolala ohlasy na sociálních sítích, kde lidé živě diskutují, vyměňují si zkušenosti, chválí počínání magazínu a dožadují se spravedlnosti.

"Celá akce mě upřímně dojímá. Tolik z nás by mohlo být, nebo je těmi ženami. Ta fotografie je pro mě z mnoha důvodů bolestivá," píše jedna z uživatelek Twitteru.

"Mému násilníkovi: Podívej se na mě a věř, že mě nikdy nezlomíš. Jsem silnější, než jsi kdy doufal, že sám budeš," přidává se další žena, která se tak nepřímo přiznává, že i ona by patřila na poslední volnou židli na obálce časopisu.

Jak informoval Business Insider, autorka článků Noreen Malone z New York Magazine si všímá rozličnosti Cosbyho obětí, kterými jsou ženy všech možných věkových kategorií i profesí. Na židli tak usedly servírky, novinářky nebo Playboy modelky. Zneužité ženy spojuje akorát negativní zkušenost, vše totiž probíhalo podle stejného scénáře.

Ambiciózní ženy si chtěly kariérně polepšit přes oblíbeného a úspěšného komika, který jim slíbil pomocnou ruku. Teorii potvrzují i slova Patricie Leary Steuer, která se s Cosbym setkala v roce 1970 na univerzitě Massachusetts. Cosby ji pozval na večeři a slíbil, že jí pomůže prosadit se v hudebním průmyslu. Podle slov Patricie ji následně zdrogoval. Žena si pak pamatuje jen chvíli, kdy se probudila bez šatů.

Za Cosbym stojí manželka i soudy

Ze zveřejněných soudních spisů vyplývá, že Cosby se opravdu během přelíčení v roce 2005 přiznal k používání pilulek k omámení žen a vynucení si sexuálního styku. Přesto nebyl za své činy odsouzen. Titulní stránka s Cosbyho oběťmi je tak reakcí nejen na nečinnost soudů, ale i nezájem některých médií, které byly v poslední době pod palbou kritiky za bagatelizování celé kauzy.

"Jsem rád, že vychází na světlo více informací a lidé pochopí, jak hrozné věci dělal, a uvědomí si, že ženy musíme podpořit. Jestliže to neuděláme, už za námi nikdy nepřijdou," řekl filmař Judd Apatow webu Big Story.

Bill Cosby navzdory zveřejněným důkazům o podávání pilulek stále popírá svou vinu. Řada celebrit a zvláště jeho manželka Camille se za komika postavily. Činy sedmasedmdesátiletého Cosbyho, kterých se měl dopustit, jsou navíc z pohledu zákona promlčené.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

Další zprávy