Zpěvačka Ariana Grande se vrátila do Manchesteru. Nejdřív jela do nemocnice za zraněnými dětmi

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2017 12:37
Americká popová zpěvačka Ariana Grande, na jejímž koncertě v Manchesteru byl nedávno spáchán teroristický útok, navštívila v pátek nečekaně v manchesterské dětské nemocnici své mladé fanoušky zraněné při atentátu. Třiadvacetiletá zpěvačka malým pacientům přinesla dárky a povídala si s nimi. Do Británie se vrátila kvůli nedělnímu benefičnímu koncertu na podporu obětí útoku.
Ariana Grande
Ariana Grande | Foto: ČTK

Manchester - Americká popová zpěvačka Ariana Grande v pátek v manchesterské dětské nemocnici nečekaně navštívila své mladé fanoušky zraněné při nedávném teroristickém atentátu na jejím koncertě v tomto anglickém městě. Grandeová podepisovala trička a pózovala pro focení, napsala agentura Reuters.

Při koncertě zahynulo při útoku sebevražedného atentátníka 22 lidí, včetně dětí, a desítky dalších osob byly zraněny. Grandeová se do Británie vrátila kvůli nedělnímu benefičnímu koncertu na podporu obětí útoku.

Místní média napsala, že třiadvacetiletá zpěvačka malým pacientům přinesla dárky a povídala si s nimi. Jednou z nich byla desetiletá Jaden Farrellová-Mannová, která při atentátu utrpěla zlomeninu obou nohou a zranění od střepin. Za sebou má už dvě operace. "Zrovna seděla a koukala se na televizi, když (Grande) vešla. Byla úplně unešená. Vůbec to nečekala," řekla dívčina matka Sharon deníku Manchester Evening News.

Adam Harrison řekl BBC, že jeho dcera Lily se po setkání se svým idolem cítila "jako rocková hvězda" a nemůže se dočkat nedělního koncertu, na němž vystoupí například kapely Take That a Coldplay a zpěváci Justin Bieber, Miley Cyrus, Katy Perry a Pharrell Williams. Lily bude podle svého otce propuštěna dnes nebo v neděli.

Bombový útok v manchesterské víceúčelové hale se stal 22. května 2017 pozdě večer krátce po skončení koncertu Ariany Grande, na nějž přišlo asi 20.000 diváků. Podle vyšetřovatelů byl atentátníkem dvaadvacetiletý Salman Abedi.

Dnes policie oznámila, že v souvislosti s útokem zatkla v Manchesteru jednoho muže. Ve vazbě se tak nyní nachází 11 podezřelých, všichni muži.

Teroristé nikdy nezvítězí! Souhrnné video o teroru v Manchesteru. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy