Zpěvačka Ariana Grande se vrátila do Manchesteru. Nejdřív jela do nemocnice za zraněnými dětmi

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2017 12:37
Americká popová zpěvačka Ariana Grande, na jejímž koncertě v Manchesteru byl nedávno spáchán teroristický útok, navštívila v pátek nečekaně v manchesterské dětské nemocnici své mladé fanoušky zraněné při atentátu. Třiadvacetiletá zpěvačka malým pacientům přinesla dárky a povídala si s nimi. Do Británie se vrátila kvůli nedělnímu benefičnímu koncertu na podporu obětí útoku.
Ariana Grande
Ariana Grande | Foto: ČTK

Manchester - Americká popová zpěvačka Ariana Grande v pátek v manchesterské dětské nemocnici nečekaně navštívila své mladé fanoušky zraněné při nedávném teroristickém atentátu na jejím koncertě v tomto anglickém městě. Grandeová podepisovala trička a pózovala pro focení, napsala agentura Reuters.

Při koncertě zahynulo při útoku sebevražedného atentátníka 22 lidí, včetně dětí, a desítky dalších osob byly zraněny. Grandeová se do Británie vrátila kvůli nedělnímu benefičnímu koncertu na podporu obětí útoku.

Místní média napsala, že třiadvacetiletá zpěvačka malým pacientům přinesla dárky a povídala si s nimi. Jednou z nich byla desetiletá Jaden Farrellová-Mannová, která při atentátu utrpěla zlomeninu obou nohou a zranění od střepin. Za sebou má už dvě operace. "Zrovna seděla a koukala se na televizi, když (Grande) vešla. Byla úplně unešená. Vůbec to nečekala," řekla dívčina matka Sharon deníku Manchester Evening News.

Adam Harrison řekl BBC, že jeho dcera Lily se po setkání se svým idolem cítila "jako rocková hvězda" a nemůže se dočkat nedělního koncertu, na němž vystoupí například kapely Take That a Coldplay a zpěváci Justin Bieber, Miley Cyrus, Katy Perry a Pharrell Williams. Lily bude podle svého otce propuštěna dnes nebo v neděli.

Bombový útok v manchesterské víceúčelové hale se stal 22. května 2017 pozdě večer krátce po skončení koncertu Ariany Grande, na nějž přišlo asi 20.000 diváků. Podle vyšetřovatelů byl atentátníkem dvaadvacetiletý Salman Abedi.

Dnes policie oznámila, že v souvislosti s útokem zatkla v Manchesteru jednoho muže. Ve vazbě se tak nyní nachází 11 podezřelých, všichni muži.

Teroristé nikdy nezvítězí! Souhrnné video o teroru v Manchesteru. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 6 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní nezranil. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli.

"Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. "Evakuace obyvatelstva nebyla nutná," uvedla policie na twitteru.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp uvedl, že hoří v areálu společnosti, která likviduje autovraky. Zasahují čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy