reklama
 
 

Zažijte zlínský filmový festival. Zdarma!

18. 5. 2013 17:03
Vyhrajte vstupenky i ubytování na zlínském filmovém festivalu

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz ubytování na dvě noci a vstupenky zdarma (festivalový pass) na Filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně.

Soutěžit lze do pondělí 20. května (do 11:00), výherce budeme ihned informovat mailem.

Zlínský filmový festival pro děti a mládež je letos věnován dánské kinematografii. Tamní tvorbu přijedou představit herci i režiséři. Oscarový film Pelle Dobyvatel uvede a zavzpomíná na natáčení před více než 25 lety představitel hlavního dětského hrdiny Pelle Hvenegaard.

Pelle Dobyvatel režiséra Bille Augusta získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Věhlas získal nejen díky nevšednímu příběhu švédských emigrantů v Dánsku z konce 19. století, ale také zásluhou nezapomenutelných hereckých výkonů Maxe von Sydowa a Pelle Hvenegaarda.

V rámci nové sekce Young Stars, která chce prezentovat vycházející herecké hvězdy, přijal pozvání dánský herec Cyron Melville. Uvede hned několik filmů, zejména Love&Rage režiséra Mortena Gieseho, ve kterém ztvárnil hlavní roli.

Zlínský festival v minulých letech navštívila například mladá herečka Dakota Blue Richards známá ze snímku Zlatý kompas. Přijel také Haley Joel Osment, který hrál ve filmu Šestý smysl.

Dny dánské kinematografie se prolnou do dalšího nového programového bloku nazvaného Pohádky tisíce a jedné noci, letos se zaměří na filmové adaptace děl Hanse Christiana Andersena. Jedním z filmů bude například Hans Christian Andersen and the Long Shadow režiséra Jannika Hastrupa, legendy dánského animovaného filmu. Jannik Hastrup bude členem mezinárodní poroty pro animovaný film a festivalovému publiku představí také své další filmy - Dítě, které se chtělo stát medvědem a Ptačí válka.

Na festivalu se představí i snímky z dánského centra animované tvorby, jež vyhledávají studenti a zájemci o animaci z celého světa.

Festival se letos koná od 27. května do 1. června, jde již o 53. ročník.

 

autor: Kultura | 18. 5. 2013 17:03

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama