V Rusku jsou hitem zlaté Apple Watch s Putinem. Stojí 73 000

David Kořínek
18. 8. 2015 9:46
Rusko-italská šperkařská firma Caviar Perna Penna uvedla na trh limitovanou edici zlatých Apple Watch věnovaných Vladimiru Putinovi. V nabídce jsou i hodinky s tématikou Lenina nebo Petra I. Velikého.
Zlaté hodinky Apple Watch na počest ruského prezidenta Vladimira Putina.
Zlaté hodinky Apple Watch na počest ruského prezidenta Vladimira Putina. | Foto: Caviar Perna Penna

MoskvaChytré hodinky s rytinkami inspirovanými trojnásobný ruským prezidentem Vladimirem Putinem uvedla na trh rusko-italská šperkařská firma Caviar Perna Penna. Zájemce vyjdou na 197 000 rublů (zhruba 73 000 korun). Informovala o tom americká CNN.

Oficiální zlaté hodinky kalifornského technologického gigantu přitom stojí několikanásobně více, originální Apple Watch Editions ve zlatém pouzdru startují na ceně 10 000 amerických dolarů (skoro čtvrt milionu korun).

Firma hodinkami navazuje na loňské představení iPhone z 18karátového zlata s rytinkou ruského státníka. Putinovi se však jeho vyobrazování pro komerční účely nelíbilo, firma proto výrobu zastavila.

Na nových hodinkách je tak pouze jméno ruského prezidenta. Pro zájemce jsou k dispozici i hodinky věnované caru Petru I. Velikému nebo Vladimiru Iljiči Leninovi.

Symbol pokroku

A proč právě produkty Apple na oslavu ruských státníků? Podle mluvčí šperkařství Anny Lobové je odpověď snadná.

"Všichni tito vůdci jsou velmi respektováni obyčejnými lidmi. Navíc mají některé společné rysy – všichni z nich jsou inovátoři a hlavní osoby se silnými myšlenkami. Jsou osobami, které udělaly hodně pro vývoj a nezávislost Ruska," vysvětlila Lobová.

Hodinky jsou zatím dostupné pouze v Rusku. Podle firmy se prodávají skvěle. V brzké době by měla přibýt možnost nákupu z USA, Saudské Arábie nebo Číny. K dispozici je však pouze limitovaná série 999 kusů.

"Nejvíce zájemců je aktuálně z Moskvy. Zákazníci v Moskvě vždy chtějí mít nové zboží jako první,“ pokračovala Lobová. Typickým zákazníkem je podle ní muž ve věku kolem pětatřiceti let, který je vlastníkem firmy nebo vrcholným manažerem.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy