reklama
 
 

YouTube má nové hvězdy, rekordy ve sledovanosti láme dívčí kapela z Jižní Koreje

9. 4. 2019 11:06
Jihokorejská dívčí skupina Blackpink pokořila s videoklipem Kill This Love hned několik rekordů ve sledovanosti na internetovém portálu YouTube. Už během prvních 24 hodin mělo video umístěné na YouTube 4. dubna 56,7 milionu zhlédnutí, čímž sesadilo z trůnu thank u, next americké zpěvačky Ariany Grande. To zaznamenalo koncem loňského roku během prvního dne 55,4 milionu zhlédnutí.

Během necelých tří dnů od zveřejnění už videoklip čtveřice představitelek jihokorejského popu, takzvaného k-popu, pokořil hranici 100 milionů zhlédnutí, což je podle YouTube také rekord.

Video slavilo nejúspěšnější premiéru všech dob i v tom ohledu, že v jednu chvíli si ho přehrávalo více než 979 tisíc lidí najednou. Dnes má video už více než 135 milionů zhlédnutí a kolem 5,4 milionu "lajků".

Popová hudba z Jižní Koreje slaví celosvětový úspěch už několik let. Sedmičlenná chlapecká skupina BTS loni v srpnu pokořila 24hodinový rekord, když video k jejich singlu Idol zaznamenalo 45 milionů spuštění. O několik měsíců později je však překonala Ariana Grande.

První globální popovou hvězdou na internetu pocházející z Jižní Koreje byl v roce 2012 rapper Psy. Jeho klip Gangnam Style pokořil jako první video na YouTube hranici jedné miliardy zhlédnutí.

Podívejte se na klip Kill This Love:

BLACKPINK - 'Kill This Love' M/V | Video: Youtube.com

autor: ČTK | 9. 4. 2019 11:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama