YouTube má nové hvězdy, rekordy ve sledovanosti láme dívčí kapela z Jižní Koreje

ČTK ČTK
9. 4. 2019 11:06
Jihokorejská dívčí skupina Blackpink pokořila s videoklipem Kill This Love hned několik rekordů ve sledovanosti na internetovém portálu YouTube. Už během prvních 24 hodin mělo video umístěné na YouTube 4. dubna 56,7 milionu zhlédnutí, čímž sesadilo z trůnu thank u, next americké zpěvačky Ariany Grande. To zaznamenalo koncem loňského roku během prvního dne 55,4 milionu zhlédnutí.
BLACKPINK - 'Kill This Love' M/V
BLACKPINK - 'Kill This Love' M/V | Foto: YouTube repro

Během necelých tří dnů od zveřejnění už videoklip čtveřice představitelek jihokorejského popu, takzvaného k-popu, pokořil hranici 100 milionů zhlédnutí, což je podle YouTube také rekord.

Video slavilo nejúspěšnější premiéru všech dob i v tom ohledu, že v jednu chvíli si ho přehrávalo více než 979 tisíc lidí najednou. Dnes má video už více než 135 milionů zhlédnutí a kolem 5,4 milionu "lajků".

Popová hudba z Jižní Koreje slaví celosvětový úspěch už několik let. Sedmičlenná chlapecká skupina BTS loni v srpnu pokořila 24hodinový rekord, když video k jejich singlu Idol zaznamenalo 45 milionů spuštění. O několik měsíců později je však překonala Ariana Grande.

První globální popovou hvězdou na internetu pocházející z Jižní Koreje byl v roce 2012 rapper Psy. Jeho klip Gangnam Style pokořil jako první video na YouTube hranici jedné miliardy zhlédnutí.

Podívejte se na klip Kill This Love:

BLACKPINK - 'Kill This Love' M/V | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu pro předsednictví, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy