Vyhrajte vstupenky na představení souboru Shen Yun!

Kultura Kultura
1. 4. 2013 17:23
Prastaré tradice čínského umění s exilovým souborem Shen Yun v Praze!
Foto: Shen Yun

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky na představení souboru klasického čínského tance Shen Yun. Nabízíme vstupenky na představení, které se uskuteční 3. dubna v pražském Kongresovém centru.

Soutěžit lze do úterý 2. dubna do 11:00. Výherce budeme informovat mailem, vstupenky pro ně budou připravené v pokladně před představením.

Exilový soubor Shen Yun vychází z pět tisíc let staré tradice čínské hudby a baletu. Jejich představení nabízejí nejlepší tanečníky klasického čínského tance, nádherné ručně vyrobené kostýmy a obrovskou velkoplošnou animovanou projekci na pozadí. Lze s nimi prožít drama z císařského dvora i prastaré hrdinské legendy.

Shen Yun přivádí na scénu vedle klasických forem čínského tance také typické barvy a styly etnického a lidového tance. Mezi nejpůsobivější prvky představení Shen Yun patří velkolepé skupinové tance, kdy se desítky tanečníků pohybují na jevišti jako jedno tělo. Orchestr Shen Yun spojuje čínskou a západní hudební tradici. Starobylé čínské nástroje - jako erhu či pipa - vedou melodie za doprovodu plného orchestru se smyčci, perkusemi, dřevěnými dechovými nástroji a žesti. Nedílnou součástí uměleckého zážitku Shen Yun jsou prvotřídní pěvecké výkony sólistů.

Shen Yun představuje spojení klasického a moderního umění. Slovy jednoho z diváků: „Je to jako módní přehlídka, opera, koncert a taneční představení dohromady."

„Byl to mimořádný zážitek," uvedla po zhlédnutí Shen Yun oscarová herečka Cate Blanchett. „Udivila mě ta úroveň dovednosti, ale také ta síla archetypů a vyprávění. A samozřejmě to bylo neobyčejně krásné," dodala.

Soubor Shen Yun v Praze vystoupí 2. a 3. dubna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy