Zadarmo do nevěstince. Rakouský podnik přišel s originálním očkovacím nápadem

Video pru Video, pru
11. 11. 2021 19:30
Rakouský nevěstinec přišel s originálním způsobem, jak v zemi zvýšit počty vakcinovaných proti covidu-19. Ve svých prostorech nově otevřel vakcinační místo. Každému, kdo se v něm nechá naočkovat, nabízejí majitelé poukaz v hodnotě 40 eur (přibližně tisíc korun). Vakcinovaní ho poté mohou využít v tamním saunovém světě s "dívkou dle svého gusta".
Vídeňský nevěstinec zřídil ve svých prostorech vakcinační místo. | Video: Reuters

Vakcinační místo ve vídeňském nevěstinci Fun-Palast bude nově otevřeno každé pondělí v listopadu po dobu čtyř hodin. Vakcínu proti covidu-19 tam mohou zdarma dostat všichni zájemci včetně žen a dětí, kterým se jinde nepodařilo získat termín na očkování.

"Ve statistikách jsem si všiml, že hodně mužů s migračním původem odmítá vakcínu anebo také nevědí, že ji vůbec mohou dostat," komentoval pro agenturu Reuters manažer nevěstince Peter Laskaris. "A právě proto, že tuto cílovou skupinu zasahujeme, jsme se rozhodli tady zřídit vakcinační místo," dodal.

Zájem o vakcíny je podle něj v nevěstinci prozatím vysoký. Během prvního dne rozdali téměř 150 dávek. "Stejně bych se nechal vakcinovat, ale současná pravidla to ještě uspíšila. A když můj známý to tady zorganizoval, tak jsem si řekl: Jdu do toho." komentoval své rozhodnutí Gerhard, jeden z vakcinovaných.

Zájemce o vakcínu v nevěstinci doprovázejí vyzývavě oblečené sexuální pracovnice. Samotná vakcinace pak ale probíhá jako v každém jiném očkovacím centru - zájemci vystojí krátkou frontu, vyšetří je lékař, dostanou vakcínu a po chvilce čekání mohou odejít. 

Zřízením vakcinačního místa nevěstinec reagoval na nová protiepidemická opatření, která v Rakousku platí od tohoto pondělí. Neočkovaní lidé v zemi nemají přístup do restaurací a na kulturní a sportovní akce. Na pracovištích také platí povinnost předložit potvrzení o očkování, zotavení z covidu nebo negativní test na koronavirus.

V zemi s necelými devíti miliony obyvatel za včerejšek přibylo 11 398 nakažených. V rakouských nemocnicích leží s covidem 2237 pacientů, z toho 413 na jednotkách intenzivní péče. Plně očkováno je přibližně 66 procent rakouské populace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy