Tahle země není pro psance. Western Red Dead Redemption 2 se dotýká dokonalosti

Tahle země není pro psance. Western Red Dead Redemption 2 se dotýká dokonalosti
Red Dead Redemption 2 (RDR 2) je dlouhá, pomalá a často těžkopádná hra. Nejnáročnější je přitom její úvod, kdy prvních pět hodin strávíte především ježděním na koni, povídáním si se členy gangu a seznamováním se s ovládáním. Pokud čekáte GTA na koních, budete zklamaní.
Úvodní rozpaky se rozplynou v momentě, kdy opustíte zasněžené hory, založíte s gangem tábor a vydáte se do prvního městečka na nákupy a očíhnutí loupežných příležitostí. Čeká na vás nádherná krajina a neuvěřitelně detailní prostředí. Hra navíc běží plynule i na obyčejné konzoli PlayStation 4, byť ve městech občas dochází k propadům snímkové frekvence (framerate).
Ve hře hrajete za Arthura Morgana. RDR 2 se odehrává v roce 1899, vaší postavě je 36 let, má za sebou "bohatou kariéru" psance z Divokého západu a taky jednu pořádně zpackanou přepadovku, která má za následek, že musí s gangem utíkat před lovci odměn i strážci zákona.
S Arthurem ve hře strávíte přes 60 hodin čistého času a je pouze na vás, jak se bude(te) chovat. Může být klaďas, který poskytne pomoc zraněnému u cesty, ukáže cestu zbloudilému pocestnému, zachrání fotografické vybavení vášnivému umělci. Nebo se bude chovat jako záporák, bude přepadávat kočáry a dostavníky, urážet kolemjdoucí, vyhledávat konflikty, napadat feministky a opíjet se v baru levnou whisky.
Foto: Rockstar
Marek Pros Marek Pros
11. 11. 2018 20:35
Red Dead Redemption 2 patří k nejlepším hrám letošního roku. Pokračování osm let starého westernu nabízí uhrančivě detailní svět Divokého západu na přelomu 19. a 20. století, ve kterém se lehce ztratíte na desítky hodin. Podívejte se, co je na hře unikátní a co se zase tolik nepovedlo.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Test nonstop letů mezi New Yorkem a Sydney skončil úspěchem. Rekordní let trval 19 hodin

Rekordní první let mezi New Yorkem a australským městem Sydney bez mezipřistání byl úspěšný. Boeing 787-9 Dreamliner australských aerolinek Qantas v sobotu v 7:42 místního času přistál po 19 hodinách a 16 minutách letu, během něhož urazil vzdálenost 16 200 kilometrů, informoval server CNET. Podle médií se jednalo o nejdelší let s pasažéry na světě. Let mezi New Yorkem a Sydney byl zatím jen testovací a zúčastnila se jej pouze padesátka pozvaných cestujících tvořených převážně zaměstnanci aerolinek a členů posádky. Stroj byl naplněn 101 tisíci kilogramy paliva. Cílem bylo prověřit emoční a fyzický dopad dlouhých letů na lidský organismus.

Qantas plánuje v příštích měsících také přímý let z Londýna do Sydney - ten by měl být ještě o 800 kilometrů delší a potrvá ještě o hodinu déle. Komerční lety by australský letecký dopravce chtěl na těchto extrémně dlouhých trasách nabízet od roku 2022.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Chilský prezident po několikadenních násilných protestech zrušil zvýšení cen jízdného

Sebastián Piňera odvolal zvýšení cen jízdenek na metro poté, co násilné protestní akce v posledních dnech ochromily metropoli Santiago de Chile. V reakci na protesty úřady vyhlásily v hlavním městě zákaz vycházení od 22:00 do 7:00 hodin. Demonstranti v pátek večer zaútočili na několik stanic metra, zapalovali ohně a blokovali dopravu. Nepokoje pokračovaly i v sobotu a demonstranti se při nich střetli s policií, která proti nim použila slzný plyn.

Podle zpravodajského serveru BBC News demonstrace proti zvýšení cen jízdného, které vláda zdůvodnila zdražováním energií a oslabením chilské měny, přerostly v posledních dnech v širší nespokojenost s vysokými životními náklady v hlavním městě. Chile patří mezi nejbohatší a nejstabilnější země Latinské Ameriky, ale bohatství je zde nestejnoměrně rozděleno a stále častěji se ozývá volání po hospodářských reformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy