Tahle země není pro psance. Western Red Dead Redemption 2 se dotýká dokonalosti

Tahle země není pro psance. Western Red Dead Redemption 2 se dotýká dokonalosti
Red Dead Redemption 2 (RDR 2) je dlouhá, pomalá a často těžkopádná hra. Nejnáročnější je přitom její úvod, kdy prvních pět hodin strávíte především ježděním na koni, povídáním si se členy gangu a seznamováním se s ovládáním. Pokud čekáte GTA na koních, budete zklamaní.
Úvodní rozpaky se rozplynou v momentě, kdy opustíte zasněžené hory, založíte s gangem tábor a vydáte se do prvního městečka na nákupy a očíhnutí loupežných příležitostí. Čeká na vás nádherná krajina a neuvěřitelně detailní prostředí. Hra navíc běží plynule i na obyčejné konzoli PlayStation 4, byť ve městech občas dochází k propadům snímkové frekvence (framerate).
Ve hře hrajete za Arthura Morgana. RDR 2 se odehrává v roce 1899, vaší postavě je 36 let, má za sebou "bohatou kariéru" psance z Divokého západu a taky jednu pořádně zpackanou přepadovku, která má za následek, že musí s gangem utíkat před lovci odměn i strážci zákona.
S Arthurem ve hře strávíte přes 60 hodin čistého času a je pouze na vás, jak se bude(te) chovat. Může být klaďas, který poskytne pomoc zraněnému u cesty, ukáže cestu zbloudilému pocestnému, zachrání fotografické vybavení vášnivému umělci. Nebo se bude chovat jako záporák, bude přepadávat kočáry a dostavníky, urážet kolemjdoucí, vyhledávat konflikty, napadat feministky a opíjet se v baru levnou whisky.
Foto: Rockstar
Marek Pros Marek Pros
11. 11. 2018 20:35
Red Dead Redemption 2 patří k nejlepším hrám letošního roku. Pokračování osm let starého westernu nabízí uhrančivě detailní svět Divokého západu na přelomu 19. a 20. století, ve kterém se lehce ztratíte na desítky hodin. Podívejte se, co je na hře unikátní a co se zase tolik nepovedlo.
 

Právě se děje

Další zprávy