Po stopách Kingdom Come. Střední Čechy lákají na objevování Posázaví po vzoru počítačové hry

Magazín Magazín
1. 8. 2018 14:50
Středočeská centrála cestovního ruchu se rozhodla využít popularity videohry Kingdom Come: Deliverence, která se odehrává v Posázaví, a vydala speciální mapu, díky níž se turisté mohou vydat po stopách hlavního hrdiny.
Foto: Warhorse

Kingdom Come si zakládá na realistickém vyobrazení středověkého života, ale i posázavských reálií. Vesnický kovář Jindřich navštíví ve hře studia Warhorse například hrad Talmberk, Rataje nad Sázavou nebo Stříbrnou Skalici.

Oblíbenosti RPG, kterého se za necelé dva týdny po vydání prodal celosvětově milion kusů, se rozhodla využít Středočeská centrála cestovního ruchu a připravila mapu umožňující návštěvníkům prozkoumat nejvýraznější místa z Kingdom Come.

"Od svého spuštění slaví hra úspěchy nejen u věrných fanoušků, ale doslova po celém světě. Posázaví, hlavní dějiště příběhu, se tak stalo populární destinací, kam se příznivci Jindřichova putování vydávají na vlastní oči prozkoumat působivou architekturu i malebnou krajinu," říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Mapa vychází v češtině i angličtině, tištěnou verzi nabízí turistické infocentrum Středočeského kraje v pražské Husově ulici, tu elektronickou pak na svém webu.

Video: Kingdom Come jsme schválně udělali těžší, tvrdí tvůrci

Chtěli jsme, aby hráči měli pocit většího prožitku ze souboje, popisuje vývoj počítačové hry Kingdom Come: Deliverance Martin Klíma z Warhorse. | Video: Blahoslav Baťa, Otakar Schön
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy