Obtěžování i znásilnění. Když se ženy chovají hůř než muži

pej
11. 2. 2014 22:21
V krátkém filmu francouzské režisérky Eleonore Pourrait vše funguje obráceně. Muži přijmou roli žen a ženy napodobí svým chováním zástupce silnějšího pohlaví.
Jak by se cítili muži, kdyby byli ženami? | Video: YouTube

Video - V alternativní realitě filmu Majorité opprimée (Utlačovaná většina) se ženy stanou živitelkami rodiny a od mužů se očekává, že zůstanou doma a budou se starat o děti.

Zažijí rovněž, jaké to je být terčem sexuálního obtěžování. Ve snímku dojde i na další citlivé téma, a to postavení muslimských žen uprostřed vlastní komunity i francouzské společnosti.

"Nápad na tenhle snímek vzešel ze čtyřicetiletých zkušeností, které jsem nabyla jako žena. Zároveň z nedůvěry mužů, kterým jsem vyprávěla o chování některých lidí na ulicích, ve škole a ve veřejné dopravě," řekla autorka snímku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy