Další Temný případ vyřeší Rachel McAdams s Colinem Farrellem

Kultura Kultura
10. 4. 2015 16:30
Podívejte se na první teaser k druhé sérii oceňovaného seriálu Temný případ z produkce HBO.
Jednoho z vyšetřovatelů hraje Colin Farrell
Jednoho z vyšetřovatelů hraje Colin Farrell | Foto: HBO

Praha – První série Temného případu se stala na HBO nejsledovanějším premiérovým seriálem od roku 2001, kdy stanice uvedla Odpočívej v pokoji. Poslední díl krimi seriálu s Woodym Harrelsonem a Matthewem McConaugheyem, kteří hráli louisianské vyšetřovatele vražd, vidělo v USA přes pět milionů diváků.

Druhá série odehrávající se v Los Angeles nabídne zcela novou zápletku a postavy. Colin Farrell ztvární postavu zkorumpovaného detektiva Raye Velcora. Vince Vaughn hraje Franka Semyona, kriminálníka a podnikatele, kterému hrozí ztráta všeho, co vybudoval, zatímco jeho žena (Kelly Reilly) se musí vyrovnávat s jeho morálně pochybnými volbami.

Podívejte se na první ukázku z druhé série Temného případu | Video:

V dalších rolích se objeví Rachel McAdams coby vyšetřovatelka a Taylor Kitsch hrající válečného veterána a dopravního policistu, který objeví místo činu, jež spustí rozsáhlé kriminální vyšetřování. Minutový teaser neobsahuje žádné dialogy a za doprovodu posmutnělé písně ukazuje všechny hlavní postavy, které svede dohromady rozplétání nového případu.

První série Temného případu v nezaměnitelné depresivní atmosféře amerického jihu vypráví o vyšetřování záhadných vražd, které se odehrály v průběhu sedmnácti let. Jednotlivé díly pomocí rafinovaných flashbacků postupně odhalovaly klíčové informace. Seriál získal velice příznivé ohlasy kritiků. Například na stránce Rottentomatoes má průměrné hodnocení 8,5 z 10 bodů, podobně je tomu na Metacritic, kde získala první sezóna 87/100.

První sérii režíroval Cary Fukunaga (Sin Nombre, Jana Eyrová), který však na druhé sezóně pracuje jako producent. Scenáristou bude opět Nic Pizzolatto a na režisérském křesle se vystřídá několik tvůrců. První dvě epizody natočí Justin Lin, který režíroval Rychle a zběsile 6 (2013). Americká premiéra je naplánována na 21. června.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy