Kouzelné zrcadlo umí vyfotit selfie a sdílet na Facebooku

jaz
12. 4. 2014 7:31
Technologie ze sci-fi filmů se stávají skutečností. Digitální agentura vytvořila inteligentní zrcadlo, které usnadní proces focení dokonalých selfies.
Foto: Vimeo

Washington – Pořizování fotografií sebe sama a sdílení na sociálních sítích je fenoménem poslední doby, se kterým je potřeba držet krok.

O tom přesvědčil i výrobce jisté značky mobilních telefonů, který si objednal jednu takovou selfie v přímém přenosu udílení filmových Oscarů, kterou pořídila moderátorka Ellen DeGeneres. Fotografii poté sdílely miliony lidí po celém světě.

Zrcadlo vyfotí ten nejlepší snímek
Zrcadlo vyfotí ten nejlepší snímek | Video: Vimeo

Marketingová agentura iStrategyLabs šla ale ještě o kousek dál a vymyslela techniku, jak vyfotografovat tu nejlepší selfie bez omezení. Technici sestavili speciální zrcadlo, které samo vyfotí ten nejlepší snímek a navíc rovnou pošle fotku na sociální síť.

Jednosměrné zrcadlo je vybaveno LED diodami, které upozorňují na začátek focení, webovou kamerou a softwarem na rozpoznávání obličeje.

Zrcadlo je zatím ve fázi testování a nejí ještě dostupné veřejnosti. Přesto se už teď diskutuje, zda se takto pořízenému snímku bez vlastnoručního zmáčknutí spouště může říkat selfie.

 

Právě se děje

Další zprávy