Kouzelné zrcadlo umí vyfotit selfie a sdílet na Facebooku

jaz
12. 4. 2014 7:31
Technologie ze sci-fi filmů se stávají skutečností. Digitální agentura vytvořila inteligentní zrcadlo, které usnadní proces focení dokonalých selfies.
Foto: Vimeo

Washington – Pořizování fotografií sebe sama a sdílení na sociálních sítích je fenoménem poslední doby, se kterým je potřeba držet krok.

O tom přesvědčil i výrobce jisté značky mobilních telefonů, který si objednal jednu takovou selfie v přímém přenosu udílení filmových Oscarů, kterou pořídila moderátorka Ellen DeGeneres. Fotografii poté sdílely miliony lidí po celém světě.

Zrcadlo vyfotí ten nejlepší snímek
Zrcadlo vyfotí ten nejlepší snímek | Video: Vimeo

Marketingová agentura iStrategyLabs šla ale ještě o kousek dál a vymyslela techniku, jak vyfotografovat tu nejlepší selfie bez omezení. Technici sestavili speciální zrcadlo, které samo vyfotí ten nejlepší snímek a navíc rovnou pošle fotku na sociální síť.

Jednosměrné zrcadlo je vybaveno LED diodami, které upozorňují na začátek focení, webovou kamerou a softwarem na rozpoznávání obličeje.

Zrcadlo je zatím ve fázi testování a nejí ještě dostupné veřejnosti. Přesto se už teď diskutuje, zda se takto pořízenému snímku bez vlastnoručního zmáčknutí spouště může říkat selfie.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy