Sdílenější než Obama. Fotka z Oscarů obletěla celý svět

ČTK ČTK
3. 3. 2014 10:29
Ellen DeGeneres vytvořila nový rekord, její fotka s hollywoodskými herci se stala nejsdílenějším snímkem v historii Twitteru.
Nejsdílenější fotka na Twitteru
Nejsdílenější fotka na Twitteru | Foto: Twitter

Los Angeles - Moderátorce letošního udílení filmových Oscarů Ellen DeGeneres se podařilo zlomit rekord v počtu přeposlání fotografie na Twitteru, který dosud držel snímek amerického prezidenta Baracka Obamy s jeho ženou Michelle po Obamově znovuzvolení v roce 2012.

Fotka Ellen obklopené filmovými hvězdami v hledišti při předávání Oscarů zaznamenala během pár hodin přes dva miliony takzvaných retweetů.

Průvodkyně letošním ceremoniálem se během jednoho z výstupů v hledišti nechala pomocí herce Bradleyho Coopera zvěčnit na svůj mobilní telefon ve společnosti Brada Pitta, Angeliny Jolie, Meryl Streep, Julie Roberts, Kevina Spaceyho nebo čerstvé držitelky Oscara Lupity Nyong'o. Snímek pak v přímém přenosu odeslala na Twitter s přáním překonat rekord v počtu retweetů.

Ještě během slavnostního vyhlašování držitelů nejprestižnějších filmových cen pak oznámila, že se to podařilo. "Dostali jsme e-mail od Twitteru, že jsme ho srazili na kolena a zapsali se do historie," uvedla populární americká herečka a moderátorka.

Twitter skutečně v průběhu ceremoniálu zveřejnil omluvu uživatelům, že služba přeposílání zpráv více než 20 minut nefungovala.

Doporučujeme: Přehled vítězů letošních Oscarů. Kdo si odnesl zlatou sošku?

Svým pokusem zapsat se do historických análů ovšem DeGeneres vyvolala menší kulturní šok u slavné herečky Meryl Streep, která na výzvu moderátorky vytvořit vlastní portrét na Twitter (takzvaný selfie) reagovala lehce vyplašeně: "Já ještě nikdy netweetovala!"

 

Právě se děje

před 19 minutami

Švejdar odvolá policejního ředitele Husáka, který se zúčastnil večírku v Teplicích

"Po dnešním jednání s plukovníkem Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plukovník Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené, jíž jsem vyhověl," uvedl na svém Twitteru policejní prezident Jan Švejdar.

Husák se společně s dalšími desítkami lidí navzdory platným opatřením zúčastnil narozeninové oslavy bývalého poslance Petra Bendy v teplickém hotelu. Husáka k vyvození osobní odpovědnosti vyzval již i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Pokud tam pan ředitel Husák byl, platí pro něj stejná pravidla jako pro ostatní. Dopustil by se tím porušení vládních nařízení a očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident, jako jeho přímý nadřízený, okamžitě kázeňsky vyřeší," řekl Hamáček.

Spolu s Husákem se oslavy zúčastnil také poslanec a šéf Národní sportovní agentury, který již na svůj poslanecký mandát rezignoval. Na oslavě se objevil také expremiér Jiří Paroubek nebo politik Jiří Šlégr.

Zdroj: Domácí
Další zprávy