Třímetrová krajta pod kapotou. Řidiče na hada u motoru upozornila kontrolka

Magazín ČTK Magazín, ČTK
3. 11. 2020 7:25
Kontrolka upozorňující na poruchu motoru donutila řidiče modrého Fordu Mustang podívat se pod kapotu vozidla. Okolo motoru se překvapivě uvelebila tři metry dlouhá krajta barmská. Na záběrech můžete vidět akci floridské odchytové služby, jejíž pracovníci zvíře z úkrytu vytáhli a zpacifikovali. Plaz pravděpodobně poslouží ke vzdělávacím účelům.
Třímetrová krajta pod kapotou. Řidiče na hada u motoru upozornila kontrolka | Video: FL Fish & Wildlife Conservation Commission

Krajty barmské jsou na Floridě invazivním druhem, který hubí místní ptáky, savce, a dokonce i aligátory. Tito plazi nejsou na jihu USA chráněni, lidé je na svých pozemcích mohou volně zabíjet, a odchytová služba je k tomu dokonce vybízí. Místní úřady v srpnu oznámily, že odstranily na 5000 těchto hadů z národního parku Everglades. Krajty na Floridě obvykle dorůstají délky tří metrů, letos v červnu se však objevil kus, který měřil přes pět metrů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy