Třímetrová krajta pod kapotou. Řidiče na hada u motoru upozornila kontrolka

Magazín ČTK Magazín, ČTK
3. 11. 2020 7:25
Kontrolka upozorňující na poruchu motoru donutila řidiče modrého Fordu Mustang podívat se pod kapotu vozidla. Okolo motoru se překvapivě uvelebila tři metry dlouhá krajta barmská. Na záběrech můžete vidět akci floridské odchytové služby, jejíž pracovníci zvíře z úkrytu vytáhli a zpacifikovali. Plaz pravděpodobně poslouží ke vzdělávacím účelům.
Třímetrová krajta pod kapotou. Řidiče na hada u motoru upozornila kontrolka | Video: FL Fish & Wildlife Conservation Commission

Krajty barmské jsou na Floridě invazivním druhem, který hubí místní ptáky, savce, a dokonce i aligátory. Tito plazi nejsou na jihu USA chráněni, lidé je na svých pozemcích mohou volně zabíjet, a odchytová služba je k tomu dokonce vybízí. Místní úřady v srpnu oznámily, že odstranily na 5000 těchto hadů z národního parku Everglades. Krajty na Floridě obvykle dorůstají délky tří metrů, letos v červnu se však objevil kus, který měřil přes pět metrů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy