Osmiletá dívka se koupe s krajtou. Nahrazuje jí kamarády ze školy

Magazín Magazín
9. 10. 2020 11:09
Osmiletá Inbar se ráda koupe v bazénu se svou více než třímetrovou krajtou. „Ráda trávím čas s hady, někdy jim pomáhám zbavovat se kůže a hlavně jim pomáhám být šťastnými během koronavirové pandemie,“ vysvětluje dívenka, která už tři týdny nemůže chodit do školy kvůli celoplošné uzávěře Izraele.
Osmiletá Inbar se koupe s krajtou. Nahrazuje jí kamarády ze školy | Video: Reuters

Nejedovatý škrtič jménem Bella je jedním z mnoha domácích mazlíčků rodiny žijící na jihu Izraele. Rodiče dívenky společné koupání považují za zcela přirozenou věc: "Inbar byla vychována se zvířaty, když byla malá, plavala ve vaně s hadem, oba vyrostli, a tak se dneska společně koupou v bazénu," vysvětlila matka dívenky Sarit Regevová.

Celoplošná uzávěra v Izraeli trvá od 17. září. Ještě minulou středu země hlásila více než devět tisíc případů infikovaných za den. O týden později se zdá, že se šíření koronaviru zpomalilo, z celkového počtu provedených testů bylo pozitivních bezmála devět procent, což je nejméně od poloviny září, i tak ale vláda prodloužila celoplošnou uzávěru nejméně do poloviny října. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy