Osmiletá dívka se koupe s krajtou. Nahrazuje jí kamarády ze školy

Osmiletá Inbar se ráda koupe v bazénu se svou více než třímetrovou krajtou. „Ráda trávím čas s hady, někdy jim pomáhám zbavovat se kůže a hlavně jim pomáhám být šťastnými během koronavirové pandemie,“ vysvětluje dívenka, která už tři týdny nemůže chodit do školy kvůli celoplošné uzávěře Izraele.
Osmiletá Inbar se koupe s krajtou. Nahrazuje jí kamarády ze školy | Video: Reuters

Nejedovatý škrtič jménem Bella je jedním z mnoha domácích mazlíčků rodiny žijící na jihu Izraele. Rodiče dívenky společné koupání považují za zcela přirozenou věc: "Inbar byla vychována se zvířaty, když byla malá, plavala ve vaně s hadem, oba vyrostli, a tak se dneska společně koupou v bazénu," vysvětlila matka dívenky Sarit Regevová.

Celoplošná uzávěra v Izraeli trvá od 17. září. Ještě minulou středu země hlásila více než devět tisíc případů infikovaných za den. O týden později se zdá, že se šíření koronaviru zpomalilo, z celkového počtu provedených testů bylo pozitivních bezmála devět procent, což je nejméně od poloviny září, i tak ale vláda prodloužila celoplošnou uzávěru nejméně do poloviny října. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy