Taneční party pro stovky lidí. Holanďané se mohli opět pomačkat v davu

Magazín Magazín
8. 3. 2021 10:43
Více než po roce si milovníci taneční hudby v Amsterdamu užili taneční party. Uvnitř arény byli účastníci experimentu rozděleni do šesti skupin, přičemž každá z nich měla různé pokyny pro dodržování rozestupů, pro volnost pohybu i pro používání roušek. Každý z tanečníků musel 48 hodin před akcí projít testováním na koronavirus, další ověření je čeká pět dní po party.
Zpátky do davu. V Amsterdamu proběhla experimentální taneční párty pro více než tisíc lidí | Video: Reuters

Taneční akce je součástí řady testovacích akcí podpořených nizozemskou vládou, která zahrnuje i obchodní konferenci, fotbalové zápasy a komediální show, vše s odlišnými pravidly pro různé skupiny diváků, aby bylo jasné, jaká opatření fungují nejlépe. 

I navzdory tomu, že v posledních týdnech přírůstky nově nakažených v Nizozemsku opět mírně stoupají, vláda v zemi po měsících uvolnila karanténní režim. Za mimořádných opatření mohou nově přijímat zákazníky například kadeřnictví i méně důležité obchody. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy