Rouška za 33 milionů korun. Sám bych takovou věc nenosil, přiznal její návrhář

Jakmile šperkaři roušku dokončí, má být 18karátové dílo osázeno 3600 bílými a černými diamanty a její budoucí majitel za ni zaplatí cenu v přepočtu přesahující 33 milionů korun. Zvláštní zakázku zpracovává izraelská klenotnická společnost, která tvrdí, že maska bude tou nejdražší rouškou na světě.
Rouška za 33 milionů korun. Sám návrhář přiznal, že by takovou masku nenosil | Video: Associated Press

Mimořádně drahý klenot si u šperkařů objednal čínský podnikatel žijící v USA za podmínky, že bude dílo zhotoveno do konce letošního roku a bude nejprestižnějším na světě. Návrhář masky a majitel společnosti Isaac Levy přiznal, že by osobně takovou roušku nenosil: "Jsem ale rád, že nám zakázka poskytla dostatek práce pro naše zaměstnance v těchto velmi náročných časech."

 

Právě se děje

před 34 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy