Nejtěžší muž světa přežil covid-19. Vážil víc než samec ledního medvěda

Magazín Magazín
29. 9. 2020 11:13
Mexičan Juan Pedro Franco byl v roce 2017 oficiálně komisaři Guinnessovy knihy rekordů prohlášen za nejtěžšího člověka na světě. Váha mladíka se tehdy blížila k 600 kilogramům, což už překračuje i průměrnou váhu samce ledního medvěda. „Je to velmi agresivní nemoc, trpěl jsem bolestí hlavy, celého těla, horečkou, potížemi s dýcháním,“ popsal vyčerpávající boj s covidem-19 dnes už 36letý muž.
Koronavirus porazil nejtěžší muž světa Juan Pedro Franco | Video: Reuters

Díky několikaleté dietě, cvičení a redukci žaludku dnes už Franco váží jen lehce přes 200 kilogramů. Průběh infekce ale i tak komplikovala jeho chronická obstrukční plicní nemoc, cukrovka a vysoký krevní tlak. Franco je přesvědčen, že kdyby měl stejnou váhu jako před lety, uzdravit by se nezvládl.

Mexiko má podle agentury AFP čtvrtý nejvyšší počet obětí covidu-19, hned po USA, Brazílii a Indii. Čtvrtina obětí trpěla nadváhou. Obyvatelé Spojených států mexických mají dlouhodobě potíže s obezitou: co se týká dětí trpících obezitou, jsou první na světě, v počtu obézních dospělých jsou v celosvětových statistikách druzí. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy