Jdi za svým snem, motivují zpěváci z "děcáku" osamělé děti

ČTK pej, ČTK
16. 10. 2014 7:00
Kapela Mimosféry složila píseň pro děti z dětských domovů. Chtějí je motivovat, aby se nenechaly semlet nepřízní osudu.
Klip kapely Mimosféry Nebe v nás | Video: YouTube

Video - "Nemáš to štěstí jako ostatní děti," začíná motivační klip pro děti z dětského domova Nebe v nás od skupiny Mimosféry. Zpívá se v ní také o osamělosti, marném čekání na rodinu, o těžkém hledání kamarádů, lidí, co by naslouchali, o hledání vlastní identity.

Píseň má děti motivovat, aby se nenechaly semlet nepřízní osudu, odhodlanost a víru má prý v sobě každý, cesta za vlastními sny je proto možná. 

Kapela Mimosféry objíždí se svými motivačními koncerty dětské domovy. Zdejším dětem rozumí, někteří členové také v těchto zařízeních vyrůstali.

"Jelikož jsem v dětském domově sám vyrůstal, mohu potvrdit, že peníze od sponzorů jsou pro děti sice hmotným přínosem, ale to, pro co opravdu žijí, jsou skutečné zážitky a nové zkušenosti," uvedl Radek Laci, jediný člen kapely, který dodnes žije v dětském domově.

Mladým muzikantům pomáhá také nezisková organizace Mimo domov, která dlouhodobě výjezdy do tuzemských dětských domovů organizuje, a také houslista Pavel Šporcl, který je známý bořením mýtů a podporou mladých hudebníků.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy