Jdi za svým snem, motivují zpěváci z "děcáku" osamělé děti

ČTK pej, ČTK
16. 10. 2014 7:00
Kapela Mimosféry složila píseň pro děti z dětských domovů. Chtějí je motivovat, aby se nenechaly semlet nepřízní osudu.
Klip kapely Mimosféry Nebe v nás | Video: YouTube

Video - "Nemáš to štěstí jako ostatní děti," začíná motivační klip pro děti z dětského domova Nebe v nás od skupiny Mimosféry. Zpívá se v ní také o osamělosti, marném čekání na rodinu, o těžkém hledání kamarádů, lidí, co by naslouchali, o hledání vlastní identity.

Píseň má děti motivovat, aby se nenechaly semlet nepřízní osudu, odhodlanost a víru má prý v sobě každý, cesta za vlastními sny je proto možná. 

Kapela Mimosféry objíždí se svými motivačními koncerty dětské domovy. Zdejším dětem rozumí, někteří členové také v těchto zařízeních vyrůstali.

"Jelikož jsem v dětském domově sám vyrůstal, mohu potvrdit, že peníze od sponzorů jsou pro děti sice hmotným přínosem, ale to, pro co opravdu žijí, jsou skutečné zážitky a nové zkušenosti," uvedl Radek Laci, jediný člen kapely, který dodnes žije v dětském domově.

Mladým muzikantům pomáhá také nezisková organizace Mimo domov, která dlouhodobě výjezdy do tuzemských dětských domovů organizuje, a také houslista Pavel Šporcl, který je známý bořením mýtů a podporou mladých hudebníků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy