FOTO Americké děti se učí číst v útulcích pro kočky

FOTO Americké děti se učí číst v útulcích pro kočky
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Foto: berksarl.org
jaz
17. 2. 2014 11:05
V americké Pensylvánii se těší velké oblibě program pro děti ze základních škol, které pravidelně docházejí do místního útulku pro kočky, kde se zlepšují ve čtení.

Birdsboro (Pensylvánie) - Svaz ochránců zvířat z Birdsboro zřídil v srpnu loňského roku pro místní děti netradiční čtenářský kroužek, ze kterého mají prospěch jak děti, tak opuštěná zvířata.

Školáci mající problémy se školou pravidelně čtou kočkám, které, jak organizace uvádí, uklidňuje rytmický zvuk hlasu. Na oplátku dělají společnost dětem, jež si v klidném prostředí zlepšují své čtenářské dovednosti. Kočky totiž nekárají ani neupozorňují na chyby v přednesu a z učení se tak stává zábava.

Jak ukazuje studie vědců z Tufts University, zvířata mohou mít pozitivní vliv na proces učení, čehož si již všimli i rodiče a o čtenářský kroužek je velký zájem. Do programu se zapojují i autistické děti, které pak zaznamenávají pokrok ve zlepšení jazyka i sociální interakce.

Program v útulku odstartovala nynější koordinátorka Kristi Rodriques, kterou inspiroval její desetiletý syn. Měl velké obavy ze čtení, což se ale brzy změnilo, když začal pravidelně za matkou chodit do útulku a četl si nahlas mezi zvířaty.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy