FOTO Americké děti se učí číst v útulcích pro kočky

FOTO Americké děti se učí číst v útulcích pro kočky
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Foto: berksarl.org
jaz
17. 2. 2014 11:05
V americké Pensylvánii se těší velké oblibě program pro děti ze základních škol, které pravidelně docházejí do místního útulku pro kočky, kde se zlepšují ve čtení.

Birdsboro (Pensylvánie) - Svaz ochránců zvířat z Birdsboro zřídil v srpnu loňského roku pro místní děti netradiční čtenářský kroužek, ze kterého mají prospěch jak děti, tak opuštěná zvířata.

Školáci mající problémy se školou pravidelně čtou kočkám, které, jak organizace uvádí, uklidňuje rytmický zvuk hlasu. Na oplátku dělají společnost dětem, jež si v klidném prostředí zlepšují své čtenářské dovednosti. Kočky totiž nekárají ani neupozorňují na chyby v přednesu a z učení se tak stává zábava.

Jak ukazuje studie vědců z Tufts University, zvířata mohou mít pozitivní vliv na proces učení, čehož si již všimli i rodiče a o čtenářský kroužek je velký zájem. Do programu se zapojují i autistické děti, které pak zaznamenávají pokrok ve zlepšení jazyka i sociální interakce.

Program v útulku odstartovala nynější koordinátorka Kristi Rodriques, kterou inspiroval její desetiletý syn. Měl velké obavy ze čtení, což se ale brzy změnilo, když začal pravidelně za matkou chodit do útulku a četl si nahlas mezi zvířaty.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy