VIDEO Beznohý skateboardista. Handicap pro něj není překážka

jaz
7. 1. 2014 5:00
Italo Romano je brazilský sportovec, který se ani přes nepřízeň osudu nehodlal vzdát svého snu patřit k nejlepším skateboardistům ve své zemi.
Brazilský skateboardista Italo Romano | Video:

Přestože se výškou nemůže kvůli svému handicapu s ostatními sportovci měřit, jeho kousky na prkně mluví za vše.

Italo Romano dokáže na skateboardu nejen jezdit,ale i udržet rovnováhu a vyskakovat na překážky, jako by neměl žádný handicap.

Život mu před lety změnila železniční nehoda, při které přišel o obě nohy. Tragédie se podepsala pouze na jeho těle, které je díky velké vůli schopno neuvěřitelných výkonů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy