Povalové konstrukce jsou mimořádně levné a hezké, přiznal architekt Čertova břemene

Magazín Magazín
15. 10. 2020 13:05
Dům, který z dálky působí jako jeskyně. Klubovna Golfového hřiště Čertovo břemeno je doslova zakopaná do pozvolného travnatého kopečku. Jejím autorem je architekt roku 2019 Stanislav Fiala. Na charakter místa, které se nachází v srdci Jistebnické vrchoviny, navázal starými stavebními technologiemi, jako je povalový strop nebo kmeny stromů, které venku podepírají střechu.
Povalové konstrukce jsou mimořádně levné a hezké, říká architekt Čertova břemene | Video: Earch.cz

Video vzniklo ve spolupráci s Českomoravským betonem a on-line magazínem o architektuře Earch.cz, který upozorňuje na významné projekty z domova i ze zahraničí. Více o Čertově břemeni a architektovi Stanislavu Fialovi se dočtete zde a také v naší galerii: Mohl žít v cizině, vybral si chalupu u České Sibiře. V krajině vybudoval golfový park.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy