Prádelna, v níž se doslova perou peníze. V čistírně se máchaly bankovky za 147 tisíc

ČTK ČTK
14. 9. 2021 9:41
Ve francouzském departementu Moselle vzal někdo sousloví o praní špinavých peněz doslova - v místní čistírně se máchalo 5800 eur (147 tisíc korun). Klient, v jehož prádle se peníze našly, se k nim nehlásil. Majitel čistírny je odevzdal na policii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Za 21 let v oboru jsem nic takového nezažil. Našli jsme platební karty, mince, ale tolik bankovek, to nikdy," uvedl Gilles Brach, majitel čistírny v obci Yutz.

Zaměstnance čistírny nejprve k pračce přitáhl neobvyklý zvuk. V bubnu objevily vedle oblečení také tři kuchyňské nože v pouzdru. Francouzi běžně používají veřejné prádelny a klienti sami vkládají své oblečení do praček. V tomto případě starší zákazník nechal prádlo vyprat a platil podle jeho váhy.

Zaměstnankyně prádelny nalezené pouzdro vyhodila, majitel chtěl ale obsah zkontrolovat a našel i peníze. Když si zákazník druhý den přišel prádlo vyzvednout, podle majitele čistírny vypadal zmateně. Za zapomenuté nože se omluvil, ale o penězích nic nevěděl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy