Prádelna, v níž se doslova perou peníze. V čistírně se máchaly bankovky za 147 tisíc

ČTK ČTK
14. 9. 2021 9:41
Ve francouzském departementu Moselle vzal někdo sousloví o praní špinavých peněz doslova - v místní čistírně se máchalo 5800 eur (147 tisíc korun). Klient, v jehož prádle se peníze našly, se k nim nehlásil. Majitel čistírny je odevzdal na policii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Za 21 let v oboru jsem nic takového nezažil. Našli jsme platební karty, mince, ale tolik bankovek, to nikdy," uvedl Gilles Brach, majitel čistírny v obci Yutz.

Zaměstnance čistírny nejprve k pračce přitáhl neobvyklý zvuk. V bubnu objevily vedle oblečení také tři kuchyňské nože v pouzdru. Francouzi běžně používají veřejné prádelny a klienti sami vkládají své oblečení do praček. V tomto případě starší zákazník nechal prádlo vyprat a platil podle jeho váhy.

Zaměstnankyně prádelny nalezené pouzdro vyhodila, majitel chtěl ale obsah zkontrolovat a našel i peníze. Když si zákazník druhý den přišel prádlo vyzvednout, podle majitele čistírny vypadal zmateně. Za zapomenuté nože se omluvil, ale o penězích nic nevěděl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy