Ve vězení zemřel Američan, který obvinil dozorce z mučení dětským hitem Baby Shark

Magazín Magazín
14. 9. 2022 13:49
V oklahomské věznici zemřel 48letý John Basco, který před dvěma lety obvinil dozorce z mučení dětskou virální skladbou Baby Shark. Basco si odpykával trest za obchodování s drogami. V neděli byl nalezen mrtvý ve své cele.
Dětská písnička Baby Shark s videem o rodině žraloků byla uveřejněna v roce 2016 a stala se virálním hitem. Před dvěma lety byla nejsledovanějším videem na YouTube.
Dětská písnička Baby Shark s videem o rodině žraloků byla uveřejněna v roce 2016 a stala se virálním hitem. Před dvěma lety byla nejsledovanějším videem na YouTube. | Foto: Profimedia.cz

John Basco a tři další vězni oklahomské věznice byli v roce 2019 vystaveni týrání dvěma tehdejšími dozorci. Ti muže spoutali, postavili ke zdi a opakovaně jim nahlas pouštěli dětský virální hit o rodině žraloků. Dozorci se již dříve nechali slyšet, že šlo o vtip.

Incident však vyšel najevo a Basco, který letos v září znovu nastoupil do výkonu trestu, společně s dalšími týranými vězni podali na dozorce i okresního šerifa trestní oznámení.

Případ stále není u konce a právník zemřelého Johna Basca Cameron Spradling označil okolnosti smrti jeho klienta za "znepokojivé", jak uvedl místní deník The Oklahoman.

"Jedna z obětí Baby Shark incidentu najednou zemřela tři dny po svém nástupu do věznice. Jak se to mohlo stát?" uvedl Spradling. A dodal: "Okresní státní zástupce David Prater tak přišel o jednoho ze svědků pro následující trestní řízení. Podle mě to zavání nepravostí."

Mluvčí věznice podle serveru LADbible uvedl, že vyšetřování Bascova úmrtí zatím neprokázalo spáchání trestného činu a vyšetřovatelé se zaměří i na možnost, že se vězeň předávkoval drogami. Oficiální příčina úmrtí však zatím nebyla stanovena. Deník The New York Post připomněl, že Bascova smrt je letos již čtrnáctou v pořadí v této oklahomské věznici.

Dětská písnička Baby Shark s videem o rodině žraloků byla uveřejněna v roce 2016 a stala se virálním hitem. Před dvěma lety byla nejsledovanějším videem na YouTube. S písní je spojený také jednoduchý tanec, který lidé zveřejňují pod hashtagem BabySharkChallenge. Písnička se stala populární i mezi americkými celebritami. 

 

Právě se děje

Další zprávy