Ukrajinka v Londýně hledá svatebčany na inzerát

ČTK ČTK
12. 1. 2009 20:02
Londýn - Že se dá na internetových stránkách nalézt skutečně všechno, dokazuje inzerát, který si v Británii podala ukrajinská nevěsta. Jeho pomocí shání hosty na svou vlastní svatbu.
Družičky - ilustrační foto
Družičky - ilustrační foto | Foto: Roman Souček

Problém nevěsty nespočívá v tom, že by na svatbu neměla koho pozvat. Celá její rodina ale žije na Ukrajině a na svatbu do Londýna dorazí jen rodiče nevěsty.

Žena v inzerátu, uveřejněném na internetových inzertních stránkách gumtree.com, hledá třicet lidí, kteří by na svatbě zastupovali její příbuzenstvo. Další dobrovolníci by se měli ujmout rolí družiček a družbů.

"Budu mít velkou svatbu za účasti asi sto padesáti lidí. Můj partner má spoustu příbuzných, které pozve. Já bohužel mám celou rodinu na Ukrajině, a všichni tedy přijet nemohou. Bude tady jen moje matka a otec."

Dobrovolníci mají podle inzerátu poslat fotografii a napsat něco o sobě. Vybraní potom dostanou pozvánku na svatební obřad.

"Pro nevěsty a ženichy, jejichž rodiny žijí v zahraničí, to musí být těžké, že nemají svoje příbuzné u sebe v tak významný den života," řekla analytička internetových stránek gumtree Trisha Routledgeová.

Podle ní je proto skvělé, že si lidé najdou způsob, jak zaplnit prázdné židle na své svatbě, a zároveň nabídnou některým šťastným lidem šanci jít zadarmo na svatbu.

"Nikdy nevíte, koho tam můžete potkat," dodává Routledgová.

 

Právě se děje

před 24 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy