Šestileté děti se chtěly vzít, tak letěly do Afriky

5. 1. 2009 12:05
Berlín - Romantická láska může zasáhnout lidi v každém věku. Potvrzuje to případ dvou zamilovaných německých dětí starých šest a sedm let, které se pokusily odletět na Nový rok do Afriky a tam se vzít.
Láska kvete v každém věku - ilustrační foto
Láska kvete v každém věku - ilustrační foto | Foto: Reuters

Jejich snaha o "věčnou lásku pod věčným sluncem" skončila naštěstí už na nádraží v Hannoveru, informovala německá policie.

Během silvestrovského večera barvitě líčil šestiletý Mika dvěma dcerkám nové družky svého rozvedeného otce, jak nádherné prázdniny strávil v létě v Itálii.

Vzájemné sympatie mezi ním a sedmiletou Annou-Lenou vzrůstaly a děti pocházející z neúplných rodin během noci vymyslely plán, jak prožít společný život plný lásky pod nebem pokud možno ještě teplejším, než je Itálie.

"Mika a Anna-Lena se mají velmi rádi a rozhodli se uzavřít sňatek v Africe, kde je teplo. Mladší sestřičku, pětiletou Annu-Bell, si rozhodli vzít s sebou jako svědka na svatbě," řekl agentuře AFP policejní mluvčí Holger Jureczko.

Ráno na Nový rok si trojice sbalila zavazadla. Vzala si sluneční brýle, plavky a vybavení na pláž a trochu lehkého oblečení, vždyť jedou do teplých krajin. Na cestu pak nějaké zásoby pochutin.

Místo Afriky viděly policejní celu

Děti opustily domov v Langenhagenu na okraji Hannoveru v době, kdy jejich rodiče ještě spali. Pěšky přešly asi kilometr městem na tramvaj a tou pak dojely tři kilometry na hlavní nádraží v Hannoveru, odkud chtěly využít spoj na letiště.

Teprve na nádražním nástupišti ve sváteční den vzbudila podivná eskapáda začínajících školáků pozornost železničního personálu, který upozornil místní policii.

Dvěma policistům se pak podařilo malé cestovatele poměrně rychle přesvědčit, že když nemají peníze ani letenky, těžko se dostanou do Afriky. Aby jim ale nějak nahradili zklamání, uspořádali dětem prohlídku nádražní policejní stanice s odborným výkladem.

"Největší dojem na děti udělaly cely předběžného zadržení," uvedl Jureczko. Mezitím na nádraží dorazili zalarmovaní rodiče malých uprchlíků a odvedli si je domů.

"Pokud jim láska vydrží, budou moci svůj projekt svatby v Africe uskutečnit později," poznamenal mluvčí.

čtk

 

Právě se děje

Další zprávy