UFO se vznášelo nad letištěm. Dispečink zastavil provoz

Michal Štůsek Michal Štůsek
13. 7. 2010 19:12
K pozoruhodné události došlo ve středu nedaleko Šanghaje
Neznámý létající objekt nad letištěm v Chang-čou
Neznámý létající objekt nad letištěm v Chang-čou | Foto: Repro Youtube

Chang-čou (Čína) - Neznámý létající objekt dočasně zastavil provoz na letišti v čínském městě Chang-čou.

Dispečeři letového provozu zaznamenali ve středu večer v devět hodin na radarech objekt, který neodpovídal na jejich výzvy. Ten se z ničeho nic objevil nad místním letištěm.

Vedení na situaci reagovalo okamžitým odkloněním letů na letiště ve východní části města a přerušilo odlety. Došlo tak ke čtyřhodinovému zpoždění.

Dispečer letiště uvedl, že neznámý objekt bylo možné vidět pouze na radaru a ne pouhým okem.

Mnoho obyvatel města Chang-čou uvedlo, že několik hodin před zmíněnou událostí spatřilo na obloze zářivě svítící objekt. Většina z nich jej přirovnala k ohnivé kouli nebo kometě.

Řidič autobusu Ju jej doslova popsal jako pomalu se pohybující rozzářené těleso se světelným ocasem, které směřovalo k zemi. Asi po šesti minutách ale z ničeho nic prudce změnilo směr i rychlost a náhle odlétlo neznámo kam.

Vedení letiště okamžitě zahájilo vyšetřování, ale dosud nepodalo k události jasný postoj.

Teorií, které se k vysvětlení podivné události nabízejí, je hned několik. Kromě nabídnuté verze s UFO, mohla být podle některých odborníků neznámým objektem vojenská stíhačka J-15, která je v tuto chvíli testována pro využití na letadlových lodích.

Další skupina přišla s teorií, že záhadným svítícím objektem je protiletadlová raketa, kterou pravděpodobně čínská armáda vypustila při vojenském cvičení.


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy