Trvalo to, ale Beatles nakonec Ježíše porazili

Kristina Winklerová
22. 9. 2009 22:05
Londýn - Když před více než čtyřiceti lety John Lennon prohlásil, že Beatles jsou slavnější než Ježíš, mnozí ho vinili z přehnaného chvástání. Nyní ovšem na jeho slova došlo.
Foto: Aktuálně.cz

Lennon tehdy výrokem vyzdvihujícím popularitu své kapely vyvolal nenávist křesťanů. Netradiční "výzkum" ale nedávno dokázal, že měl vlastně pravdu.

Analýza slov zadávaných do internetového vyhledávače Google totiž podle deníku The Daily Telegraph ukázala, že během posledních čtyř týdnů vyhledalo heslo "Beatles" mnohem více lidí než heslo "Ježíš".

Nutno ovšem podotknout, že v předchozích letech Ježíš skupinu Beatles s přehledem porážel.

Nevím, co jsem udělal

Popularita britské skupiny výrazně vzrostla v souvislosti s vydáním všech jejích alb v digitálně remixované podobě.

Zároveň byla uvedena také nová videohra The Beatles Rock Band, která nabízí hráčům možnost vžít se do některého ze členů skupiny a zahrát si nejslavnější hity. Podle prodejců se ale hře v obchodech příliš nedaří.

Kontroverzní výrok pronesl Lennon v březnu 1966 a uveřejnil ho list Evening Standard. "Nevím, jestli dřív zmizí křesťanství nebo rock'n'roll, ale teď jsou Beatles slavnější než Ježíš."

Výrok vyvolal značnou vlnu nevole mezi fanoušky, z nichž někteří na protest pálili desky své milované skupiny. Lennon se nakonec musel veřejně omluvit.

"Neřekl jsem nic takového, co se o mně tvrdí. Je mi líto, že jsem to řekl. Nemyslel jsem to jako nějakou protináboženskou hovadinu. Omlouvám se, jestli vám to udělá radost. Pořád vlastně nevím, co jsem podle vás udělal. Snažil jsem se vám to vysvětlit, ale jestli chcete, abych se omluvil, jestli vám to udělá radost, tak dobře, omlouvám se," vysvětlil pak poněkud neohrabaně.

Analýzu vyhledávaných slov zvídavým uživatelům internetu umožňuje aplikace Google trends.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy