Steve se do Beverly nevrátí, bude mít svůj seriál

Irena Hejdová Irena Hejdová
16. 5. 2008 11:30
Pokračování seriálu láká staré studenty

Los Angeles - Zpráva, že na americké obrazovky míří volné pokračování kultovního seriálu Beverly Hills 90210, značně rozrušila i jeho původní hvězdy, ale producenti pozvánkami spíš šetří. 

Zájem hned naznačil Ian Ziering, který hrál Stevea. Ale protože autoři nereagovali, začal připravovat svůj seriál pro MySpace TV. Příběhy kancelářského lenocha rozpracovávají motivy krátkého Man vs. Monday, který sám natočil před dvěma lety. Ústředním bodem je návrat do práce po prohýřeném víkendu.

"Zábavní průmysl má jednu konstantu - změnu," vysvětlil, proč založil digitální společnost iMan Productions a vydal se na internet.

Beverly Hills 90210
Beverly Hills 90210 | Foto: Aktuálně.cz

Jisté naopak je, že se vrátí Jennie Garthová alias Kelly Taylorová, jež jako jedna z mála vydržela v původní sérii po celých deset let. Herečka, které je šestatřicet a má tři dcery, dostala vedlejší nepravidelnou roli školní poradkyně. 

Hodně o návrat stála i Tori Spellingová, představitelka Donny Martinové a dcera zesnulého producenta původního seriálu Aarona Spellinga. "I můj otec vždycky toužil natočit novou verzi 90210," kňourala do médií. "Ráda bych byla její součástí. Můj táta by na mě byl určitě hrdý! Ten pořad byl obrovskou součástí mého života - deset let! "

Americký televizní a filmový producent Aaron Spelling
Americký televizní a filmový producent Aaron Spelling | Foto: Reuters

"Možná bych ale mohla hrát macechu. A zahrát si legrační učitelku sexuální výchovy by taky mohlo být vtipné," navrhovala v narážce na původní roli věčné panny Dony.

Producenti nakonec nevydrželi a ozvali se. Dostane právě roli sexy macechy - "která podle ní nemůže chybět v žádném dobrém seriálu pro teenagery".

Seriál se vysílal v USA v letech 1990 až 2000 a byl ikonou barevného umělohmotného světa minulé dekády doma i v zahraničí včetně Česka.

 Odehrával se v prostředí snobské střední školy v Beverly Hills, kterou navštěvují děti celebrit a boháčů -  a řeší více či méně stejné starosti jako jejich o něco chudší, ale stejně nagelovaní vrstevníci. Později hrdinové postoupili na univerzity. Role v seriálu se pro ně většinou staly prokletím i stínem, který nepřekročili.

Autorem pokračování je Rob Thomas, který se podílel na seriálu Dawsonův svět či Veronika Mars. Právě se pracuje na pilotním dílu a upřesňuje se obsazení.

Na seriálu se nijak nepodílí tvůrce původní série Darren Star, i proto se nevrátí Brandon ani Brenda - i když američtí fanoušci už odstartovali webovou stránku, která bojuje za návrat její představitelky Shannen Dohertyové.

Tori Spelling
Tori Spelling | Foto: Reuters

Typové rozvržení hlavních figur ale každopádně musí zůstat stejné. Do atraktivního světa se přistěhuje ze Středozápadu rodina Millsových. Hlavou je Harry, bývalý student Beverly Hills High, který se vrací, aby se postaral o svou matku, bývalou filmovou hvězdu.

Herečce je devětapadesát, kdysi to byla velká hvězda, kterou miloval kdekdo - od Warrena Beattyho až po Jacka Nicholsona - dnes je to alkoholička.

Harry k ní přijíždí s ženou Celií, bývalou olympijskou atletkou, která v Los Angeles bude pracovat jako trenérka. Manželé mají šestnáctileté děti - dceru Annie a adoptovaného syna Dixona, kterého má hrát Afroameričan.

Možné pojítko s původním seriálem lze nalézt ve vedlejších postavách, šestnáctileté Daphne Silverové a jejím starším bratrovi Maxovi. Mají stejné příjmení jako jedna z postav z původního seriálu, David Silver, který se oženil s Donnou Martinovou.

Sourozenci žijí v bytě na Sunset Boulevardu, jejich rodiče jsou na cestách. Daphne si začne s Dixonem a stane se tak jedinou Židovkou, která na škole chodí s černochem.

V seriálu budou ještě tři další postavy okolo šestnácti, mezi nimi i Navid Shirazi, který "zosobňuje proměňující se charakter školy v multikulturním světě". Na skutečné Beverly Hills High prý studuje 40 procent studentů z Blízkého východu.

Zbytek sestavy hlavních hrdinů tvoří sportovec Ethan a superkrásná, superbohatá a superúžasná Naomi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy