Renč točí Sebemilence podle povídky zavražděné Monyové

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 7. 2013 16:27
Psychodrama vypráví příběh o citovém vydírání
Filip Renč s Jaromírem Dulavou
Filip Renč s Jaromírem Dulavou | Foto: Česká televize

Brno - Režisér Filip Renč začal natáčet film Sebemilenec na motivy povídky zavražděné spisovatelky Simony Monyové. Jde o psychodrama, které vyplyne ze vztahu mezi mužem a ženou. Do hlavních rolí obsadil Jaromíra Dulavu a Simonu Stašovou. Scénář napsala Eva Papoušková.

"Poprat se s tématem psychohororu je pro mě velká výzva," řekl Renč.

Foto: ČT

Se silnými psychologickými motivy už pracoval například při tvorbě filmu Hlídač č. 47, kde obsadil do hlavní role Karla Rodena. "Film Sebemilenec vypráví o citovém vydírání, o nebezpečném až patologickém vývoji vztahu mezi mužem a ženou," řekl Renč.

Při výběru hlavních postav vsadil na jistotu. "Je to bezesporu herecký film, takový komorní thriller, ve kterém naplno spoléhám na schopnosti, možnosti a tvůrčí invenci Simony Stašové i Jaromíra Dulavy. Také je to nástin autobiografie spisovatelky," řekl.

Film je podle něj o silné psychologické hře, ve které se potkávají dobrosrdečná, důvěřivá, lidi i zvířata milující žena s násilnickým typem muže.

Foto: ČT

Do dalších rolí obsadil herce Pavla Kříže, Naďu Konvalinkovou, Miluši Šplechtovou či Zdeňka Dvořáka. Natáčet se bude do 9. srpna v Brně a v Jedovnicích.

Foto: ČT

Sebemilenec je už třetím filmem na motivy knih Simony Monyové, který v brněnském televizním studiu vzniká. První film Tchýně a uzený točila před třemi lety Lenka Wimmerová. Olga Dabrowská režírovala film Roznese tě na kopytech, který čeká na televizní premiéru. "Tento film dokončí triptych, vysílat se budou společně letos na podzim," uvedl Renč.

Všechny filmy, stejně jako povídky se točí kolem komplikovaných lidských vztahů. Látku k nim Monyová zpravidla čerpala z vlastních zkušeností ze vztahu s Borisem Ingrem. Jejich vztah skončil tragicky, Ingr Monyovou před dvěma lety v Brně zavraždil. "Její osud je tragický a smutný. Je velká škoda, že takto talentovaná žena zemřela rukou psychopata," doplnil Renč.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy