Ošklivka Betty dorazila do Česka. Jmenuje se Katka

Jitka Gráfová
6. 2. 2008 11:20
Nový seriál půjde od března dvakrát týdně
Foto: Prima

Praha - Tlusté brýle, knírek, rovnátka a nevkusné oblečení - to je Ošklivka Katka. Hlavní postava nového českého seriálu, který vznikl na motivy úspěšné kolumbijské telenovely Ošklivka Betty. Na obrazovkách se objeví od března dvakrát týdně.

"Ošklivka Katka je komediálně-romantický seriál o Katce Bertoldové, která se dostane do společnosti KM Styl vyrábějící módu," říká mluvčí televize Prima Ladislav Pavlík.

Hrát ji bude Kateřina Janečková, kterou spíše znají diváci z divadla. Pro mediálně méně známou herečku se televize rozhodla úmyslně - aby prý víc vynikla její přeměna z káčátka v labuť.

Foto: TV Prima

Ošklivka Kateřina alespoň podle dostupných podle fotek není tak pěkně odpudivá jako její latinskoamerický vzor. Ale chodí v konzervativních šatech, které se nehodí k jejímu věku, a vypadá mezi kráskami z firmy nemožně. Pak do jejího života zasáhne prezident společnosti Tomáš, kterému Ošklivka dělá sekretářku.

Český náhradník krasavce Armanda se ale hodlá oženit s Marcelou, aby rodinná firma zůstala pěkně pohromadě. Je krásný a patří k nejžádanějším mužům, ale pochopitelně má i své vady.

"Největší je přehnané sebevědomí. Sám sebe považuje za vynikajícího byznysmena. Svět módy považuje především za svět krásy," přibližuje postavu mluvčí.

Postavu Tomáše ztvární Lukáš Hejlík známý z Jihočeského divadla nebo brněnského Městského divadla. Otce Katky si zahraje Václav Vydra, manželku jeho skutečná partnerka Jana Boušková.

Foto: TV Prima

"Štve ji, že Kateřina není po ní, že o sebe nedbá jako ona, že nechodí cvičit, nelakuje si nehty, nechodí na kosmetiku, nenakupuje si módní oblečení. Má strach, že dceřina ošklivost budí u lidí soucit, zároveň ji považuje za nástroj splnění svých snů," píše o postavě matky Prima.

Veronika Žilková si zahraje akcionářku, Lumír Olšovský afektovaného módního návrháře.

Natáčí se od prosince ve vysočanských ateliérech, kde vznikalo i Letiště; hotová je první desítka dílů. Titulní píseň Jaký to je nazpívala Ewa Farna, autorem hudby je Ondřej Soukup, textu Gabriela Osvaldová.

Ošklivku Prima nasadí od 3. března a bude ji uvádět dvakrát týdně, v pondělí a středu. Vyráží tak po hlavních zprávách do dalšího souboje s Novou, která chystá na stejný čas premiérovou řadu seriálu Místo v životě.

Před lety mohli původní verzi Ošklivky vidět čeští diváci na Nově. Prima koupila licenci přímo od kolumbijské produkce. Ošklivka po česku prý bude víc komediální.

Fabule přilákala i herečku Salmu Hayek, která na americké verzi pracovala jako koproducentka.  Na kanálu ABC, který uvádí hity Ztraceni, Chirurgové nebo Private Practise, běží už druhá řada. Americký remake získal dokonce televizní ceny Emmy i Zlaté Glóby. 

 

Právě se děje

Další zprávy